Aug 15. szerda

Református félóra

Egy egész települést megmozgató református alkotótáborba látogatunk el a Kossuth rádió Református félórájának 2018. augusztus 15-i adásában. Tartsanak velünk!

Aug 16. csütörtök

Kottabemutató a Tahi Egyházzenei Héten

Kiemelt eseménnyel gazdagodik idén az augusztus 13. és 19. között zajló Tahi Egyházzenei Hét. Augusztus 16-án, csütörtök délután 4 órakor mutatják be a Gárdonyi Zoltán kórusműveiből összeállított újabb gyűjteményt.

Aug 16. csütörtök

Éjszakai templomtúra a Virágkarnevál alkalmából

A tavalyi évben a Virágkarnevál hetében óriási sikernek örvendett a Debreceni Református Nagytemplomon megjelenő 3D-s épületvetítés, ezért augusztus 17-19. között ismét megcsodálhatja a közönség, hogyan „mozdul meg” a város ikonikus épülete. A programkínálat idén egy újabb éjszakai ajánlattal bővült: nem csak kívülről, hanem belülről megnézhetjük a templomot sötétedés után!

Aug 17. péntek

„A názáreti Jézus: mítosz vagy valóság?”

A Kálvinista Apologetikai Társaság Jézus személyével kapcsolatban szervez beszélgetést a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának épületében.

Aug 19. vasárnap

Ökumenikus istentisztelet

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának tagegyházai és tagszervezetei ökumenikus hálaadó istentiszteletet tartanak államalapításunk és ezer éves történelmünk ünneplésének részeként, az augusztus 20-i állami ünnep előestéjén.

Aug 21. kedd

Nagykőrösön ülésezik a Doktorok Kollégiuma

Megkezdődött a regisztráció a Doktorok Kollégiumának 2018. évi ülésére, egyházunk tudományos testülete 2018. augusztus 21–22. között Nagykőrösön tartja következő tanácskozását.

Aug 23. csütörtök

Reformátusok Szárszói Konferenciája

Újra megnyitja kapuit a Reformátusok Szárszói Konferenciája. A helyszín a mára már fogalommá vált balatonszárszói Soli Deo Gloria Családi Hotel és Konferencia-központ, ahol 2018. augusztus 23–26. között várják a külső-belső migráció iránt érdeklődőket.

Szept 21. péntek

Generális Konvent elnökségi ülés

Szept 22. szombat

Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat évnyitója

Ebben az évben a Komárom-Esztergom megyei Tatán rendezik meg a Keresztény Roma Szakkollégiumi Hálózat (KRSZH) évnyitóját.

Szept 30. vasárnap

Teremtés hete

A közösség témáját járja körül ezúttal a Teremtés hete, amit idén szeptember 30. és október 7. között ünnepelünk.

Nov 15. csütörtök

Generális Konvent elnökségi ülés