Búcsú Grand Rapidstől

2010. június 29., címkék: Rendezvény, peterdi dániel, sütő zsanett, Grand Rapids, pálfi zsuzsa, bölcskei gusztáv, kádár zsolt, gazdasági igazságosság, grand rapids, ökológia, református világközösség (rev)

Véget ért az immár 230 egyház 80 millió tagját képviselő Református Egyházak Világközösségének alakuló nagygyűlése. Az elmúlt tíz napban folyamatosan beszámoltunk az eseményekről, amelyek az új református világszervezet létrejöttét kísérték. Az alábbi összeállításban a magyar delegáció egy-egy tagjának benyomását közöljük, és ezzel veszünk búcsút a Nagy-tavak vidékétől.

"Accratól Grand Rapidsig" – református gyülekezeti konferencia Svájcban

2010. május 17., címkék: Grand Rapids, svájc, Nagyvilág, konferencia, ökológia, református világszövetség (rvsz), grand rapids

A Református Világszövetségtől (RVSZ) a Református Egyházak Világközösségéig címmel május 27-én egész napos konferencia lesz Bernben, a János Gyülekezeti Központban.

Öko – boldogmondások 2010 húsvétján

2010. április 04., címkék: ökológia, Háttér, teremtésvédelem, alternatív egyházi alkalmak

Dicsérjétek hát Őt Nap és Hold, mind, fényes csillagai az égnek, dicsérjétek Őt egeknek egei, ti vizek, melyek az ég felett vagytok.

Bír 17

„Most már tudom, hogy jót fog tenni velem az Úr, mert egy lévita lett a papom” tovább >