Diákok adományai is fejlesztik a Kárpát-medencei református oktatást

2018. június 07., címkék: Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, kárpát-medencei oktatási alap, Ábrám Tibor, ábrám tibor, református oktatás, adománygyűjtés

Magyar református óvoda indulhat Szabadkán, új iskola épülhet a partiumi Zilahon és új sportpályája lehet a kárpátaljai Nagybereg református Líceumának – ezeket a fejlesztéseket részben a Kárpát-medencei Református Oktatási Alap támogatásából valósíthatják meg az intézmények. Mindehhez református diákok és tanárok 17 millió forint támogatást gyűjtöttek. A részletekről Ábrám Tiborral, az alap referensével, a Tiszáninneni Református Egyházkerület főgondnokával beszélgettünk.

Református oktatási vezetők egyeztettek

2016. február 15., címkék: konferencia, Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, református oktatás

Február 3-5. között tartották idei helyzetelemző konferenciájukat a református oktatási intézmények és a fenntartóik képviselői a berekfürdői Megbékélés Házában. A református köznevelési intézmények vezetői évről évre egy kétnapos konferencia keretében egyeztetnek az oktatási rendszerünket érő kihívásokra történő egységes fellépéséről.

Ismét elindult az adománygyűjtés

2015. november 24., címkék: generális konvent (gk), ifi, református oktatás, adománygyűjtés, Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, oktatási alap

A Kárpát-medence református iskoláinak tanárai és diákjai 2010 óta minden év végén adománygyűjtést szerveznek. A Kárpát-medencei Református Oktatási Alap céljaira befolyt összeg rendeltetése, hogy segítséget nyújtson nehéz helyzetben lévő, Magyarország határain kívül működő református oktatási/nevelési intézményeknek, illetve segítse ilyen intézmények elindítását.

Határontúli intézmények pályázhatnak az Oktatási Alaphoz

2015. július 01., címkék: generális konvent (gk), Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, oktatási alap

A Kárpát-medencei Református Közoktatási Alapból idén 26 millió forinttal tudják támogatni a határontúli református oktatási intézmények alapítását és működtetését. A Generális Konvent elnökségének döntése szerint 14 milliót egyházkerületenként egy-egy előre meghatározott projektre költenek, a maradék 12 millióra pedig az intézmények pályázhatnak.

Huszonhárom intézmény – huszonhárom millió forint támogatás

2014. november 04., címkék: Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, adománygyűjtés, oktatási alap

A Kárpát-medencei Református Oktatási Alap 2013. évi adománygyűjtéséből 12.700.580 forint támogatás folyt be, a Magyar Református Egyház költségvetéséből 11 millió forint összeggel támogatta az alapot, a Magyar Bibliatársulat pedig a Bibliaprogramra 2 millió forint keretösszeget ajánlott fel.

Ismét indul az adománygyűjtés

2013. november 11., címkék: református oktatás, adománygyűjtés, generális konvent (gk), Kárpát-medencei Református Oktatási Alap, oktatási alap

Tavaly tizenegy és fél milliót gyűjtöttek Kárpát-medencei református oktatási intézmények. A Magyar Református Egyház megduplázta az összeget és hat kárpátaljai, négy szlovákiai, négy erdélyi, öt királyhágómelléki, valamint három szerbiai óvodát és iskolát támogatott belőle. Idén ismét indul az adománygyűjtés.

Ez történik továbbiak →