A romániai egyházi ingatlanok visszaszolgáltatását sürgették az erdélyi magyar püspökök

2015. október 01., címkék: egyházi ingatlan, erdélyi egyházkerület, restitúció, kató béla, székely mikó kollégium, székely mikó kollégium (sepsiszentgyörgy)

A kommunista rendszer által Romániában elkobzott egyházi ingatlanok visszaszolgáltatását sürgette a négy erdélyi magyar történelmi egyház hét püspöke szerdán egy bukaresti konferencián, ahol a restitúciós folyamat megtorpanásának okait elemezték jogászok részvételével.

A román restitúciós elképzelések bírálata

2013. március 22., címkék: erdélyi református, restitúció, egyházi ingatlan

Közösen kívánnak fellépni egykor államosított vagyonuk teljes visszaadása érdekében az erdélyi magyar egyházak.Többek között ez derült ki az erdélyi és a királyhágómelléki püspökök március 22-én Kolozsváron tartott sajtótájékoztatójából.

2Krón 1,1–17

„Azon az éjszakán megjelent Isten Salamonnak, és ezt mondta neki: Kérj valamit, én megadom neked!” tovább >