Hotspot helyett humanitárius folyosót

2018. október 29., címkék: menekültkérdés, európai egyházak migrációs bizottsága (ccme)

A 15. európai menedék konferenciára szerte Európából érkeztek egyházi és civil menekültügyi szakemberek Görögországba, köztük a Szeretetszolgálati Iroda menekültintegrációs szolgálatának vezetői.

Új főtitkárt választott a CCME

2018. március 29., címkék: európai egyházak migrációs bizottsága (ccme), menekültmisszió

Az Európai Egyházak Migrációs Bizottsága (CCME) brüsszeli ülésén Torsten Moritz politológust választotta meg új vezetőjének. Az ülésen a szervezet alelnöke, Kanizsai-Nagy Dóra képviselte egyházunkat.

„Nem idegenek, nem jövevények többé”

2017. július 18., címkék: menekültmisszió, európai egyházak migrációs bizottsága (ccme)

Az Európai Egyházak Migrációs Bizottsága (CCME), közgyűlését megelőzően, június 23-án és 24-én konferenciát tartott Prágában, melyen több mint hetvenen vettek részt – nagyobb delegáció érkezett Magyarországról is. Az Európa különböző tájairól származó szakértők megerősítették, hogy az egyházak kiemelt szerepet játszanak a vendégszeretet légkörének megteremtésében és a bevándorlók, illetve menekültek társadalmi integrációjában.

A CCME Görögországból üzent

2016. november 02., címkék: migráció, európai egyházak migrációs bizottsága (ccme)

Az Európai Egyházak Migrációs Bizottsága (CCME) október 27-én Athénban kiadott sajtónyilatkozatában összegezte aktuális álláspontját a menekültválság kapcsán.

Ne félj! – migrációról másként

2016. június 16., címkék: menekültügy, migráció, európai egyházak konferenciája (cec), egyházak világtanácsa (evt), európai egyházak migrációs bizottsága (ccme)

A globális menekültkrízis európai hatásáról és az európai egyházak szerepvállalásáról tartottak ökumenikus találkozót Hollandiában. A tanácskozás a társadalmakban spontán erősödő és mesterségesen is gerjesztett félelemmel a keresztyén hit józanságát állította szembe.