Közelebb került Kálvin a fiatalokhoz – ifjúsági találkozó Kecskeméten

2010. március 29., címkék: Háttér, kecskemét, kálvin jános, kókai géza, ifjúsági nap, drogmisszió

„Van itt valaki, aki ma reggel öt órakor kelt?” – szólt a kérdés a már legalább kétszáz főből álló református ifjakhoz a kecskeméti református templomban.  Néhány kéz a magasba lendült, mire Fodorné Ablonczy Margit, a Dunamelléki Egyházkerületi ifjúsági lelkésze megnyugtatta a szombaton is korán kelő csapatot, hogy Kálvin János egy napja is valahogy így indulhatott.

Mit vár 2010-től? – körkérdés az újévről

2009. december 31., címkék: Háttér, végh tamás, hörcsök imre, méhes balázs, kókai géza, újesztendő, baksy mária

Egyházunk szolgálatában álló reformátusokat kérdeztünk arról, hogy mit várnak az újesztendőtől. A válaszadók között találjuk a Magyarországi Református Egyház egyetlen női esperesét, és olvashatunk főiskolai oktató, budapesti lelkipásztor, vidéki segédlelkész és megyei gondnok várakozásairól is.

5Móz 31,1–13

„...fel kell olvasni..., hallgassák és tanulják meg...” tovább >