„Jézus megmentett minket”
2017. március 13., hétfőSok szíriai muszlim tér át a keresztyénségre Libanonban, miután megmenekül a háborús övezet veszélyeitől, annak ellenére, hogy emiatt fenyegetések és támadások érték őket.
„Jézus megmentett minket" – mondják a Szíriából menekülő muszlimok, akik Libanonban találtak menedékre, és áttértek a keresztény hitre – annak ellenére, hogy emiatt fenyegetések és támadások érték őket.
Keresztelők Libanonban
Mintegy száz muszlim szírt keresztelt meg a polgárháború 2011-es kezdete óta Theophilus George Saliba libanoni metropolita. Az ortodox püspök az USA Today című lapnak nyilatkozva hangsúlyozta: csak akkor fogadják be az áttérőket, ha megbizonyosodnak hitük valódiságáról.
Abu Radwan, aki a szíriai Homszból menekült el – és George Saliba keresztelte meg Bejrútban –, arról beszélt, két évvel ezelőtt Jézus megjelent neki álmában. Akkor kezdett templomba járni; hitt abban, hogy Jézus eljön, hogy segítsen rajtuk, és megmenti őket; feleségével és gyermekeivel együtt keresztelkedett meg.
Az eredetileg muszlim menekültek annak ellenére fordulnak Jézushoz, hogy ezzel veszélybe sodorják magukat. Abu Radwant egy alkalommal megkéselték templomból hazafelé menet – a támadók a saját törzséből való szírek voltak. Felesége még mindig hidzsábot visel a biztonsága érdekében.
Lelki éhség
Pontos adatokat a Libanonban áttérők számáról nehéz közölni, hiszen nem csak George Saliba keresztel. Egy másik felekezethez tartozó bejrúti templomban – melynek a hívek biztonsága védelmében nem tették közzé nevét – szintén több szír áttérőt kereszteltek meg.
A régióban a Voice of the Martyrs Canada adó sugároz keresztyén rádióműsorokat; a rádiós szerkesztők arról számoltak be, hogy míg keresztyének sokasága menekült el Irakból és Szíriából, számos muszlim viszont éppen most dönt a keresztyénség mellett.
A The Christian Post híradásai szerint több ezer muszlim áttérésére számítanak, akik a keresztyénséget „a szabadság vallásának" tekintik; az üldöztetés és háború borzalmai után egyfajta „lelki éhséget" élnek meg. „Jézus Krisztus azt mondta, aki kardot húz, kard által vész el – ez változtatta meg a gondolkodásomat" – mesélte egy 32 éves iráni konvertita.
Ez történik továbbiak →
-
04. 25. szerda
-
04. 26. csütörtök
Énekes- zsoltáros istentisztelet
Budapest -
04. 27. péntek
EPMSZ Akadémiai Napok
Makkosjánosi -
04. 27. péntek
Tompa Mihály konferencia
Budapest -
04. 27. péntek
Zenével a békéért
Debreceni Nagytemplom
Istent keresem
2Kor 13
„Mert semmit nem tehetünk az igazság ellen, hanem csak az igazságért” tovább >
Új fordítású Biblia / Károli-Biblia / Hitvallásaink
Olvasta már?
-
Hogyan lesz a krízisből lehetőség?
Mindenki életében eljön az a pillanat, amikor szüksége lesz Révész Szilvia Keserűből édeset című könyvére. A mély hitről, elképesztő életútról és hatalmas tapasztalatról tanúskodó alkotás ugyanis megmutatja, hogy miként lehet a válságból lehetőséget kovácsolni, még akkor is, ha Isten néha (vagy éppenséggel elég gyakran) keresztülhúzza terveinket.
-
Felhívás ökogyülekezeti díjra
Az ökogyülekezeti díjra idén is jelentkezhetnek azok a gyülekezetek, egyházi közösségek és intézmények, amelyek – az ökogyülekezeti cím alapvető célkitűzésein túl – három éven keresztül megvalósítanak egy általuk kidolgozott teremtésvédelmi programot is. Fontos szempont, hogy a helyi gyülekezeti közösség minél több tagja részt vegyen benne.
-
Felhívás ökogyülekezeti címre
Az ökogyülekezeti címre idén is jelentkezhetnek azok a keresztyén gyülekezetek, egyházi közösségek és intézmények, amelyek szemléletükkel, önkéntes működésükkel aktívan tesznek a teremtett világ megóvásáért.
-
Küldetés teljesítve
Sokoldalú közösségépítő szolgálatáért az elmúlt hónapokban több rangos kitüntetésben részesült Erdélyi Géza, a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház nyugalmazott püspöke. A korábbi felvidéki egyházvezetővel ötven éves lelkipásztori szolgálatára is visszatekintve közölt beszélgetést a reformata.sk honlap.
-
Érzelmek az egyházban
Az érzelmek és a kegyesség kapcsolata köré fűzték a Református kegyesség-konferenciasorozat harmadik alkalmának előadásait és műhelybeszélgetését. A konferenciáról a főszervezőt, Nagy Károly Zsoltot, a Sárospataki Református Teológiai Akadémia tanárát kérdeztük.