A Harangszó februári első számából

2011. február 02., szerda

Józsa Ferenc Arad-mosóczi lelkipásztorral olvasható interjú és a Kárpát-medencei imanapról is ír egyebek mellett a Királyhágómelléki Református Egyházkerület gyülekezeti lapja.

altKettős ünnepet tartott nemrég a szilágysomlyói eklézsia. A helyi IKE megalakulásának huszadik évfodulóját ünnepelte, míg Mike Zoltán lelkipásztor ugyanennyi ideje szolgál a gyülekezetben. Az eseményről Acsádi Annamária és Szabó Gabriella közöl beszámolót a lap címoldalán. A vezércikk szintén a somlyói jubileumhoz kötődik. Szűcs János főgondnok az eklézsia lelki őrállóját köszönti írásában.

A lap második oldalán hitépítő rovattal gazdagodik a Harangszó, mely ezúttal Sulyok István, az egyházkerület alapító püspökének igemagyarázatát tartalmazza.

A Nőszövetség rovatban a jankafalvi nőszövetség évfordulói ünnepségéről olvashatunk.

Egy keresztyén gyógyító tanúságtételéről számol be Ecsedi Árpád. A Nagybányán szervezett a Kárpát-medencei imanapon Papp Lajos szívsebész professzor tartott előadást.

A Hit és élet rovatban portréinterjú olvasható Józsa Ferenc Arad-mosóczi lelkipásztorral, aki tavaly töltötte be 60. életévét.

Márciusban tartja közgyűlését a Királyhágómelléki Presbiteri Szövetség. Erről és sok egyébről is szó esett a szervezet Nagyváradon tartott elnökségi ülésén, melyről Tóth Zsigmond tudósít.

A Királyhágómelléki Református Egyházkerület gyülekezeti lapja megrendelhető és megvásárolható a lelkészi hivatalokban. A lap a világhálón a harangszo.blogspot.com címen olvasható.