A kormány támogatja a kárpátaljai jégkárosultakat

2016. június 29., szerda

Hatmillió forint gyorssegélyt juttat el a Kárpátaljáért felelős kormánybiztosság a múlt heti kárpátaljai jégverés károsultjainak megsegítésére – tájékoztatta a Miniszterelnökség kedden az MTI-t.

A közlemény szerint a kormánybiztosság ezzel a kárpátaljai református és görögkatolikus egyház, valamint a Kárpátaljai Ferences Misszió Alapítvány segélygyűjtő akcióihoz csatlakozik két-két millió forinttal.

Felidézték, hogy múlt kedden jégverés pusztított Kárpátalján. A leginkább sújtott nagyszőlősi és huszti járásban az eddigi adatok szerint több ezer lakóháznak és középületnek – egyebek mellett egyházi ingatlanoknak – a tetőszerkezetében keletkeztek károk, emellett súlyos jégkár ért több száz hektárnyi gyümölcsöst és gabonatáblát.

MTI

Jn 20,30–31

„Jézus a Krisztus, az Isten Fia, és e hitben életetek legyen az ő nevében.” tovább >