A Pátria Rádió Világosság református műsorának ajánla

2010. június 05., szombat

altA június 6-i egyházi műsorában egyebek mellett a Generális Konvent komáromi üléséről hangzik el beszámoló.

Isten – még mielőtt Mózes és Áron megjelenne kérésükkel a fáraó előtt, hogy az izraelitákat engedje el Egyiptomból – megújítja ígéretét. Erről Spisák István ladmóci lelkipásztor szól a hallgatókhoz. Története során először tanácskozott a határon túl a Generális Konvent. A Kárpát-medencei reformátusság legfőbb tanácskozó testülete Komáromban többek között elfogadta a Magyar Református Egyház közös költségvetését. Erről Fazekas László püspököt, Bölcskei Gusztávot, a Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnökét, valamint Marián Hamarit szlovák püspök-helyettest kérdezzük. Ezen kívül a műsorban elhangzanak a legfrissebb egyházi hírek és kiértékelésre kerül a Bibliaismereti verseny.

Szerkesztő-műsorvezető: Iski Ibolya

Műsoridő: június 6., vasárnap 8.05–8.45
Ismétlés: június 7., hétfő 12.05–12.45

www.radiopatria.sk