Dr. Darrell Guder előadást tart a Károlin

2010. november 24., szerda

Edinburgh 2010 és a közép- és kelet-európai teológiai oktatás jövője a 21. században címmel szimpóziumot tartanak a Károlin, amely után Dr. Darrell Guder professzor előadását hallgathatják meg a résztvevők.

Edinburgh 2010 és a közép- és kelet-európai teológiai oktatás jövője a 21. században címmel szimpóziumot tartanak a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karán, november 26.-án, pénteken, fél tíztől három óráig. A tanácskozás után négy órától Missziói vezetés a változó Európában református szemmel címmel Dr. Darrell Guder professzor tart nyilvános előadást.

Az esemény szervezője a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Kara és a Károli Gáspár Református Egyetem Közép- és Kelet-európai Missziói Tanulmányi Intézete (KMTI). A szervezők gyülekezeti tagok, presbiterek, lelkészek részvételére is számítanak. Az előadás magyar és angol nyelven folyik majd, a tolmácsolás biztosított.

Az előadás után, fél hattól fogadásra és az „Együtt bizonyságot tenni Krisztusról ma” tudományos esszépályázat díjátadására kerül sor.

Cím: Budapest IX., Ráday utca 28., 2. emelet

Helyszín: KRE-HTK, 1092 Budapest, Ráday utca 28. 2. emelet, exhortációs terem

A részvétel ingyenes. Jelentkezés Józsa Mónikánál emailben vagy telefonon: cims@kre.hu ; +36 1 2162054/113 ; +36 30 719 6127 Az előzetes jelentkezés szükséges a szinkrontolmácsolás és a korlátozott teremkapacitás miatt.

A CEEAMS számára a rendezvény lebonyolítását a holland Kerk in Aktie támogatása tette lehetővé.

Az angol- magyar nyelvű programot ide kattintva megtekintheti!

Prof. Dr. Darrell Guder

altDarrell Guder a Princeton Theological Seminary Henry Winters Luce misszióteológia és felekezettudomány professzora és emeritus dékánja. A Hamburgi Egyetemen doktorált. Presbiteriánus lelkészként a Német Evangélikus Egyház Karlshohei Kollégiumának egyetemi lelkészeként és tanáraként szolgált. Oktatói munkája és publikációi a misszionáló egyház teológiájára összpontosítanak, különösen a poszt-Christianum paradigmaváltásának mint a nyugati keresztyén misszió kontextusának teológiai következményeire.

Legfontosabb publikációi:

Missional Church: A Vision for the Sending of the Church in North America. Edited by Craig van Gelder. Grand Rapids, MI: William B. Eerdmans Publishing Company, 1998. The Gospel and Our Culture Series

"Walking Worthily: Missional Leadership after Christendom." In: Princeton Theological Seminary Bulletin XXVIII, no. 3. (2007)

Be My Witnesses: The Church's Mission, Message, and Messengers. Grand Rapids: Wm. B. Eerdmans, 1983.

The Continuing Conversion of the Church. Edited by Craig van Gelder. Grand Rapids, MI: William B. Eerdmans Publishing Co., 2000. The Gospel and Our Culture Series

Lk 1,1–25

„De íme, most megnémulsz, és nem tudsz megszólalni egészen addig, amíg ezek végbe nem mennek,” tovább >