Kárpát-medencei Református Középiskolák XVI. Találkozója
2011. július 06., szerdaIdén a kiskunahalasi Szilády Áron Református Gimnázium a házigazdája annak az eseménynek, ahol a Kárpát-medencei református középiskolák küldöttei találkoznak. Az összejövetelt július 6. és 9. között tartják.
A Találkozó az elmúlt tizenöt év hagyományaihoz híven istentisztelettel kezdődik, ami után az előző évi szervezők, a Miskolci Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon képviselői átadják a vándor kopjafát a Szilády Gimnáziumnak.
Az esemény résztvevői számos lehetőség közül válogathatnak, akár a diákságot, akár a tanári kart képviselik. Lesznek érdekes előadások például élménypedagógiáról, pályázatokról, az egyházi iskolák előtt álló kihívásokról. Kirándulásokat és múzeumlátogatásokat szerveznek. Továbbá alkalom nyílik kiscsoportos beszélgetésekre, fakultatív programokon való részvételre, ami során kreativitásukat, sportügyességüket próbálhatják ki a Találkozó vendégei.
Ez történik továbbiak →
-
05. 24. péntek
Szeretethíd
Kárpát-medence szerte -
05. 24. péntek
Református Zenei Fesztivál
Budapest -
05. 26. vasárnap
Televíziós istentisztelet
Debreceni Nagyteplom -
05. 26. vasárnap
Búcsú a templomtól
Kálvin téri templom
Olvasta már?
-
Nikolaus Schneider a Károli díszdoktora lesz
A Magyarországi Református Egyház vendégeként hazánkba látogat Nikolaus Schneider, az MRE aktív partneregyházának, a Rajnai Protestáns Egyház leköszönt lelkészi elnöke, és a Német Protestáns Egyház tanácsának elnöke.
-
Református intézményvezetőt díjaztak
Benkő Sándor-díjjal ismerte el Miskolc város Gálné Ács Mária szolgálatát. A miskolci Lorántffy Zsuzsanna Református Kismamaház Családok Átmeneti Otthonának vezetője Miskolc város ünnepén vehette át a kitüntető elismerést.
-
Úton a kiskövesdiek
Felvidékről elindult a kiskövesdi református kórus, hogy részt vegyen a Református Zenei Fesztiválon. Mi is az autóbuszon vagyunk, időről időre jelentkezünk. Tartsanak velünk!
-
Ünnepi istentisztelet Debrecenben
A 475 éves Debreceni Református Kollégium és a magyar református egység ünnepe alkalmából szombaton hálaadó istentiszteletet tartanak. Élőben kapcsoljuk a Nagytemplomot.
-
Sikeres volt idén is a bibliaolvasás
Az RKKK együtt a Magyar Bibliatársulattal, a Kálvin Kiadóval és a Luther Kiadóval idén is megrendezte a pünkösdi bibliaolvasást. Az eddigi éveknek megfelelően, most is a Deák téri evangélikus templom adott otthont az eseménynek.
