Száz éve alakult meg az Edinburghi Világmissziói Konferencia
2010. február 01., hétfőA skót fővárosban 1910-ben megtartott világmissziói konferenciának valóban történelmi fontossága volt a protestantizmusban, az ortodoxiában, és hatással volt a római katolikus egyházra is. Idén nyáron világtalálkozó lesz az évfordulón a születési helyen, aminek már most intenzíven folynak az előkészületei.
Az 1910-ben megtartott világmissziói konferenciának úttörő jelentősége volt abban, hogy az egyházak missziói látása és szolgálata egyre határozottabb és hatékonyabb formát öltött a 20. században. Idén június 2–6. között lesz, ugyancsak Edinburghban, a száz éves múltat, tevékenységet értékelő találkozó, amelynek feladata, hogy a 21. század viszonyaira is érvényes missziói koncepciót és stratégiát fogalmazzon meg. A világmissziói konferenciának jelentős hatása megmutatkozott abban is, hogy az Egyházak Világtanácsa (EVT) 1948-ban megalakult. Éppen ezért az idei ünnepségek előkészítéséből a Skót Egyház mellett erőteljesen kiveszi részét az EVT is. Júniusban a skót fővárosban 250 vezető missziói képviselő vesz részt az ünnepségeken, s együtt alakítják ki a Jézus Krisztusról szóló bizonyságtétel új formáit, elképzeléseit, feladatait. Nem véletlen, hogy az idei jeles ünnepségnek ez a központi témája: „Bizonyságtétel Krisztusról ma”. A konferencia jelentős szerepet szán az ifjúság keresztyén missziói felkészítésének, és a multikulturális viszonyok közötti hatékony Krisztus-bizonyságtételnek. A világmissziói konferencia jubileumi ülésén az ortodox, anglikán, evangélikus, református, metodista, baptista, adventista, római katolikus, evangéliumi szabadkeresztyén, pünkösdi egyházak képviselői lesznek jelen. (oikoumene.org – 2010-02-01 – dr. békefy – www.reformatus.hu)
Istent keresem
2Tim 2,1–13
„...fiam, erősödjél meg a kegyelemben...” tovább >
Új fordítású Biblia / Károli-Biblia / Hitvallásaink
Ez történik továbbiak →
-
12. 09. hétfő
Lázár Csaba Ady-estje
Budapest -
12. 09. hétfő
A kép nyelvtana
Budapest -
12. 10. kedd
Adventi jótékonysági koncert
Debrecen -
12. 12. csütörtök
Temesvár 30
Temesvár -
12. 16. hétfő
Olvasta már?
-
Itt kezdődik
Decemberben sok a fény, a csillogás és a mese. De miről szól valójában a karácsony? És milyen a mi ünnepvárásunk? Erre szeretnénk emlékeztetni kisfilmünkkel és ma induló adventi kampányunkkal.
-
Iskolapélda szeretetből
Thai boxszal és adventi kenyér sütéssel készül a karácsonyra a göncruszkai református gyülekezet. Az abaúji kis falut teljesen újjáépítette az ott szolgáló lelkész házaspár. Sohajda Leventével tudatos ünnepvárásról, az Istenhez vezető utakról és a mélyszegénységben megszólaló karácsonyi örömhírről beszélgettünk.
-
Magnetofon helyett trombitaként
Nyitottak a spiritualitásra, sokat és rendszeresen interneteznek, példaképek számukra tanáraik. Autoritásból nem lehet velük kommunikálni, élő, konkrét és hiteles példákkal azonban igen, ebben pedig az egyháznak, az államnak és a civil szférának is nagy szerepe és felelőssége van.
-
Új japán könyvtár a Károli Gáspár Református Egyetemen
Húszezer példányos könyvszállítmány érkezett Magyarországra, amiből ötezer darabot adtak át a Károli Gáspár Református Egyetemnek. Ennek köszönhetően Magyarország legnagyobb japán nyelvű könyvtára jön létre a református intézményben.
-
Elindult a keresztyén könnyűzenét támogató program
Zenei képzést és hangszervásárlást támogató programmal segíti a keresztyén könnyűzenét játszó fiatalok kiteljesedését a kormány.