Reformátusok a Dél keresztje alatt

2018. november 03., címkék: diaszpóra, bogárdi szabó istván, ausztrália

68 éve imádságban hordozzák a Kárpát-medencei magyarokat az Ausztráliai Magyar Református Egyház tagjai, kétévente egy-egy Kárpát-medencei püspököt is meghívnak a diaszpóra gyülekezeteihez. Idén október végén Bogárdi Szabó István püspök látogatott el a déli kontinens magyar reformátusaihoz.

Építeni tudnak az idegenbe szakadt magyarok

2018. július 30., címkék: ausztrália, templomépítés, diaszpóra, ausztráliai magyarok

Magyar református templom épül Ausztráliában, decemberre el is készülhet. Az Összetartozás Temploma a helyi magyar gyülekezet szerint azt üzeni a világnak: a magyarok ott is élni és építeni akarnak, és bár messze kerültek őseik földjétől, ragaszkodnak hitükhöz és magyarságukhoz. Kovács Lőrinc lelkésszel és Szegedi Ildikó gondnokkal beszélgettünk közösségükről.

Ez történik továbbiak →