Bethlen Gábor egészalakos szobrát avatták fel Kolozsváron

2013. október 23., címkék: bethlen gábor, kolozsvár

Az erdélyi fejedelem egészalakos szobrát szerdán avatták fel Kolozsváron, az alsóvárosi református templom kertjében, a fejedelem megválasztásának 400. évfordulóján.

Szobor a bölcs fejedelemnek

2013. október 22., címkék: péterfy lászló, október 23, szoboravatás, reformátusok lapja, bethlen gábor

Október 23-án avatják fel Bethlen Gábor fejedelem szobrát Kolozsváron. Az alkotóval, Péterfy László szobrászművésszel beszélgettünk.

Új szobrot kap a fejdelem Erdélyben

2013. október 05., címkék: egység, kató béla, bethlen gábor

Bethlen Gábor fejedelemmé választásának 400. évfordulója alkalmából szobrot avatnak október 23-én a Kolozsvár Alsóvárosi Református Egyházközség templomának kertjében. A közelgő szoborállítás kapcsán Kató Bélával, az Erdélyi Református Egyházkerület püspökével Mihály Noémi, az Agnus Rádió munkatársa beszélgetett. A Kétágú templom melletti szobor Péterfy László szobrászművész alkotása.

Szobrot kaphat Bethlen Kolozsváron

2013. július 15., címkék: erdélyi reformátusok, felhívás, bethlen gábor, kolozsvár

Az idei emlékévben, Bethlen Gábor erdélyi fejedelemmé választásának négyszázadik évfordulóján egészalakos bronz szobor felállítását tervezi a Bethlen Gábor Alapítvány októberben, a kolozsvári kétágú református templom kertjében.

Emlékezzetek meg a ti elöljáróitokról!

2010. november 17., címkék: csomós józsef, huszár pál, bethlen gábor, generális konvent elnöksége, Bethlen-megemlékezés 2010, pap géza, vallásszabadság, bölcskei gusztáv, tiszáninneni egyházkerület

Gyulafehérváron, az egykori református templomban, az érseki székesegyház Szent Anna kápolnájában kedden felavatták Bethlen Gábor emléktábláját.

Ne maradjunk el a bethleni reformátusságtól!

2010. november 14., címkék: erdély, huszár pál, reformáció, bethlen gábor, Bethlen-megemlékezés 2010, vallásszabadság

„Bethlen Gábor ma sok mindenben kritizálna bennünket, magyar reformátusokat és bizonyára a kritikára rá is szolgálnánk” – véli Huszár Pál főgondnok.

Bethlen Gábor emléktábláját avatják Gyulafehérváron

2010. november 08., címkék: generális konvent, Bethlen-megemlékezés 2010, reformáció, bethlen gábor

A Kárpát-medencei magyar református egyházak vezetőit tömörítő testület, a Generális Konvent kezdeményezésére Bethlen Gábor erdélyi fejedelem emléktábláját avatják fel november 16-án, 11 órakor a Gyulafehérvári Székesegyházban.

A református fejedelem példája

2010. október 30., címkék: zalatnay istván, Bethlen-megemlékezés 2010, erdélyi gyülekezet, reménység szigete, vallási tolerancia, erdélyi református, bethlen gábor, Háttér, reformáció

„Bethlen Gábor nemcsak államférfi, nagy politikus, hanem az egyház történetének is fontos alakja” – állítja Zalatnay István, az Erdélyi Gyülekezet lelkésze.

Bethlen Naptár – Az amerikai magyar reformátusság életét bemutató kiadvány

2010. március 30., címkék: bethlen gábor, amerikai reformátusok (hrca), amerikai reformátusok (kálvin egyházkerület), amerikai reformátusok (rca), Hírek

Megjelent a Bethlen Naptár legújabb száma, az amerikai magyar református egyházak és egyesületek közös kiadásában.

Bír 17

„Most már tudom, hogy jót fog tenni velem az Úr, mert egy lévita lett a papom” tovább >