Caritas-segítség az orosz erdőtüzek áldozataiért

2010. augusztus 05., címkék: caritas, Ökumené, természeti katasztrófák, segélyakció, ökumené

A német Caritas segélyszervezete, a Caritas Internationalis azonnali segélyként 50 ezer eurót bocsátott rendelkezésére az oroszországi erdő-, és tőzegtüzek áldozatainak.

Caritas az európai zéró-szegénységért

2010. január 17., címkék: caritas, Ökumené, szegénység, ökumené

Új európai kampányával a katolikus segélyszervezet, a Caritas egész kontinensünkön arra akarja felhívni a közvélemény figyelmét, hogy üzenjen hadat a növekvő elszegényedésnek.

Albániában drámaian áradnak a folyók - egyházi támogatás oda is!

2010. január 14., címkék: természeti katasztrófák, caritas, Nagyvilág, albánia

A haiti dráma érthetően teljesen leköti a világ közvéleményének figyelmét. Ami a közeli szomszédságunkban történik, arról pedig alig tudunk valamit. Albániában a drasztikus áradások több mint százezer embert érintenek. Egyházi segélyszervezetek segítenek ott is.

Lk 1,1–25

„De íme, most megnémulsz, és nem tudsz megszólalni egészen addig, amíg ezek végbe nem mennek,” tovább >