Francia protestánsok lendületben

2017. június 12., címkék: francia reformátusok, francia protestáns egyház, franciaország

Négygyermekes családanyát választottak elnökükké a francia protestánsok. A Lille városában ülésező zsinat új hitvallást is elfogadott.

Francia regionális zsinatok állásfoglalásai

2015. november 24., címkék: terrorizmus, francia protestáns egyház

A Franciaországi Egyesült Protestáns Egyház (EPUF) egyházkerületei a párizsi terrortámadást követő hétvégén közgyűléseket hívtak egybe és nyilatkozatokban erősítették meg az EPUF álláspontját a merényletek kapcsán.

A francia protestáns egyház elnökének üzenete

2015. november 14., címkék: nyilatkozat, francia protestáns egyház, terrorizus

Laurent Schlumberger, testvéregyházunk, a Franciaországi Egyesült Protestáns Egyház (EPUF) elnöke nyilatkozatban fordult a gyülekezetekhez a párizsi fegyveres támadások másnapján. Lelkészként jegyezte az alábbi felhívást.

Lk 8,40–56

„Amikor Jézus ezt meghallotta, így szólt az apához: Ne félj, csak higgy, és meggyógyul.” tovább >