Jézus az élők között jár!

2019. április 19., címkék: húsvéti körlevél

„Jézus feltámadásának evangéliuma, jó híre az úton lévőket arra biztatja, hogy van célja az útnak, tehát lesz célba érés!" – a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának húsvéti üzenete.

Elveszi a világ bűnét

2019. április 18., címkék: húsvéti körlevél, generális konvent elnöksége (gke)

„Ha nemcsak mondod, hogy érted, hanem hiszed is, amit olvasol, feleszmélsz: neked is tenni kell Krisztus példáját követve és tanításait megtartva" – a Generális Konvent elnökségének húsvéti körlevele a Magyar Református Egyház minden gyülekezetének és intézményének.

Együtt a reménységben és tanúságtételben

2019. április 18., címkék: európai egyházak konferenciája (cec), húsvéti körlevél

Az európai egyházaknak a gyökereikre, történelmükre kell tekinteniük és újra a béke és a kölcsönös megértés eszközévé lenniük – írják húsvét előtt kiadott nyilatkozatukban az Európai Egyházak Konferenciájának elnökségi tagjai.

Húsvéti reménységünk

2018. március 27., címkék: körlevél, generális konvent elnöksége (gke), húsvét, húsvéti körlevél

„Jövőnk nem ismeretlen, mert Jézus Krisztus feltámadt a halálból. Ezért hitünk megingathatatlan reménység is, mert az alapja nem valamiféle homályos bizakodás a vaksorsban" – húsvéti körlevél a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Ökumenikus üzenet húsvétra

2018. március 27., címkék: húsvéti körlevél, húsvét, ökumenikus tanács (meöt), nyilatkozat

„Húsvét ünneplése esztendőről esztendőre arról tanúskodik, hogy Isten az élet oldalán áll. Egyházára bízta azt a hírt, hogy a keresztre feszített Jézus harmadnapon feltámadt" – közös húsvéti üzenetet fogalmazott meg a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia és a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa.

„Időben történik, de örök"

2015. április 10., címkék: húsvéti körlevél, húsvét 2015

„Húsvétkor Krisztus feltámadását ünnepli a keresztény világ. Ennek az ünnepnek a titka egyszerre régi és új; időben történik, de örök; halandó, de halhatatlan" – írták a Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) tagjai, valamint a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia (MKPK) képviselői közös húsvéti levelükben. Az alábbiakban ezt olvashatják.

A húsvét felforgató eszméje

2015. április 02., címkék: református világközösség (rev), húsvét 2015, húsvéti körlevél

A Református Egyházak Világközösségének főtitkára, Chris Ferguson, kanadai református lelkész hírlevélben osztotta meg húsvéti gondolatait az élet győzelméről a halál felett, szemben az életellenes evilági erőkkel.

A húsvét az élet ünnepe, a keresztyénség az élet vallása

2015. március 31., címkék: húsvét 2015, kató béla, húsvéti körlevél

Kató Béla, az Erdélyi Református Egyházkerület püspökének húsvéti pásztorlevele.

Diadal a halál fölött

2015. március 31., címkék: húsvéti körlevél, húsvét 2015

Húsvéti körlevél a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Húsvét – meg kellett történnie

2014. április 16., címkék: húsvéti körlevél, húsvét 2014, húsvét

Ő él, és minket éltet

2014. április 16., címkék: húsvét 2014, generális konvent elnöksége (gke), körlevél, húsvéti körlevél

Húsvéti körlevél a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.