Választás lesz Dunamelléken

2017. február 17., címkék: hegedűs béla, dunamelléki egyházkerület, tisztújítás

A Dunamelléki Református Egyházkerület közgyűlése választásokat ír ki a tavaly novemberben megüresedett lelkészi főjegyzői tisztre.

Az egyház valódi dolga

2016. május 07., címkék: dunamelléki egyházkerület, hegedűs béla, tisztújítás

Beiktatták tisztébe a Dunamelléki Református Egyházkerület új főjegyzőjét, Hegedűs Béla tiszakécskei lelkipásztort, Bács-Kiskun megyei esperest. A pénteki közgyűlésen Bogárdi Szabó István püspök – a többi közt – a reformáció 500 éves évfordulójával összefüggő előkészületekről, a népmozgalmi adatokról, valamint az Európát is érintő migrációról szólt.

Hegedűs Béla lett a lelkészi főjegyző Dunamelléken

2016. március 21., címkék: dunamelléki egyházkerület, hegedűs béla, tisztújítás

Hegedűs Bélát választották a Dunamelléki Református Egyházkerület lelkészi főjegyzői tisztségére a kerület gyülekezetei. A presbitériumok március 21-én délig küldhették be a szavazólapokat, melyek eredményeit az egyházkerület Választási Bizottsága összesítette hétfőn délután.

ApCsel 22,1–21

"Ő pedig ezt mondta nekem: Atyáink Istene választott ki téged,..." tovább >