Imádsággal versenyzett az olimpiai ezüstérmes

2018. február 19., címkék: imádság, téli olimpia, olimpia, sallay andrás

Ezüstérmet nyert Sallay András jégtáncos harmincnyolc évvel ezelőtt Regőczy Krisztinával a Lake Placid-ben tartott téli olimpián. A hívő református sportoló azt mondja, annak idején is imádkozott, mielőtt jégre lépett. Sallay András ma is a jégtánc közelében dolgozik: világversenyek reklámjáért és televíziós közvetítésekért felel. Közben ez a negyedik ciklusa presbiterként a budapesti Gyulai Pál utcai református gyülekezetben.

Imádság a Harvey hurrikán idején

2017. augusztus 30., címkék: imádság, pc usa, természeti katasztrófák, usa

Partneregyházunk, az Amerikai Presbiteriánus Egyház (PC USA) segélyszervezetének vezetője hív imádságra az Amerikai Egyesült Államok déli részét sújtó Harvey hurrikán pusztításának idején.

Imádságra hív a MEÖT az európai keresztyénségért

2016. szeptember 10., címkék: felhívás, imádság, ökumenikus tanács (meöt)

A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsának (MEÖT) Elnöksége arra buzdítja a tagegyházak gyülekezeteit, hogy templomaikban, istentiszteleteiken imádkozzanak magyar hazánk és Európa keresztyénségének megmaradásáért és megújulásáért.

Újév napjára

2015. december 31., címkék: újév, Újév, imádság, soren kierkegaard

Søren Kierkegaard, a XIX. századi dán filozófus imája.

Az EVT imára hív Korea egységéért

2015. augusztus 06., címkék: koreai presbiteriánus egyház (pck), észak-korea, egyházak világtanácsa (evt), felhívás, imádság

Az Egyházak Világtanácsa (EVT) idén is arra buzdítja tagegyházait, hogy augusztus 9-én csatlakozzanak a Koreai-félsziget békés újraegyesítéséért kezdeményezett imakampányhoz.

Imádság Koreáért

2015. augusztus 06., címkék: Észak-Korea, imádság, egyházak világtanácsa (evt), észak-korea

Észak- és Dél-Korea közös imádsága a Koreai-félsziget békés újraegyesítéséért

Imádság a háborús területek békéjéért

2015. március 27., címkék: egyházak világtanácsa (evt), virágvasárnap, körlevél, keresztényüldözés, böjt, imádság

Virágvasárnap az Egyházak Világtanácsa (EVT) imádságra hívja tagegyházait azokért, akik a közel-keleti háborúkban érintettek, különösen Irakban, Szíriában, Líbiában és Egyiptomban. A böjti imádságos időszakban a reménytelenség helyébe léphet a reménység, és ez az időszak lehetőséget ad arra, hogy jobban figyeljünk a kisebbségi csoportok sebezhetőségére és arra a veszélyre, amely a régió társadalmi sokszínűségének eltűnésével fenyeget. Olav Fykse Tveit főtitkár március 24-i levelében megszólítja az EVT tagegyházait.

Húsvéthétfői imádság

2012. április 09., címkék: imádság, húsvét

Mennyei Atyánk, aki élet és halál Ura vagy!

Húsvétvasárnapi imádság

2012. április 07., címkék: imádság, húsvét

Istenünk, jó Atyánk, bevalljuk előtted, hogy félünk. Pedig tudjuk, hogy ez bűn. Ezerszer halljuk, olvassuk, tapasztaljuk sokszor ismételt szavadat: Ne félj, veled vagyok! Azt is tudjuk, hogy ez nem csak bíztatás, ez parancs.

Nagyszombati imádság

2012. április 07., címkék: ne féljetek, húsvét, imádság

Dicsőítlek, Krisztusom, aki alászálltál a halálba, de legyőzted a halált, feltámadásoddal! Tudom, értem is meghaltál, aki félek a haláltól, az ismeretlentől. Félek itt hagyni szeretteimet. Mi lesz velük? Ki fogja szeretettel kísérni életüket? Ki ad erőt elviselni nekik a gyászt?

Nagypénteki imádság

2012. április 06., címkék: imádság, húsvét 2012

Istenünk, amikor ezen a napon leborulunk Fenséged előtt, s számba vesszük, hogy mit tettél értünk, nem győz eléggé hálás lenni a szívünk. Alig tudjuk felsorolni áldásaidat, s be kell vallanunk vétkeinket és mulasztásainkat, pedig el szeretnénk hallgatni, hiszen jobb nem beszélni róluk.

Bír 17

„Most már tudom, hogy jót fog tenni velem az Úr, mert egy lévita lett a papom” tovább >