Isten szeme előtt

2017. november 29., címkék: nyíregyháza, reformáció500, Fekete Károly, tiszántúl, hirdesd az igét, fekete károly

„Krisztusban olyan kegyelmet kaptunk, ami megtaníthat minket bizalomból cselekedni" – mondta Fekete Károly tiszántúli püspök a Hirdesd az Igét! programsorozat zárórendezvényén, november 18-án a nyíregyházi Continental Arénában.

A szív és a szeretet temploma

2017. november 03., címkék: sajólád, templomszentelés, reformáció500

Felszentelték a sajóládi református templomot. A háromezer fős település reformátusai 2014-ben vágtak bele az építkezésbe, amelyet a magyarországi gyülekezetek 17,5 millió forinttal támogatták. A templomszenteléssel és az azt követő Kálvin-szobor avatással véget ért a reformáció emlékéve a Tiszáninneni Református Egyházkerületben, mely során jubileumi programokkal, konferenciákkal és hálaadó istentiszteletekkel emlékeztek a reformáció kezdetének 500. évfordulójára.

Emlékoszlopot állítottak Diósgyőrben

2017. november 02., címkék: diósgyőr, reformáció500, megemlékezés

Emlékművet avattak a Reformáció 500. évfordulója alkalmából Miskolcon, a Diósgyőri Református Általános Iskola előtt. A két méter magas faoszlop Szondy Sándor fafaragó, népi iparművész alkotása és a reformátusság jelképeit ábrázolja. Az emlékoszlopot Nagy Attila iskolaigazgató, Szűcs Endre püspöki főtanácsos és az alkotó leplezték le a nyilvánosság előtt.

Mint test és lélek

2017. november 01., címkék: reformáció500, Debrecen, fekete károly, debrecen, jubileum, Fekete Károly

„Isten oltalom és erősség, aki tetteiben mutatta meg az erejét. Isten a fellegvár, a végső menedék, jöhetnek az őskáosz erői, de Isten a rend, a fedezék, a menhely." Emlékmű felavatásával, ökumenikus istentisztelettel és Vajda János zeneművével ünnepelték Debrecenben a reformáció jubileumát október 31-én.

Dicső múlt, dicső jelen

2017. október 29., címkék: egyházkerületi közgyűlés, tiszáninnen, tiszáninneni egyházkerület, reformáció500

Közös közgyűlést tartott a Tiszáninneni Református Egyházkerület és Miskolc Város Önkormányzata október 21-én az avasi református templomban. A rendhagyó ülésen a reformáció kezdetének 500. évfordulójáról emlékeztek meg, valamint a két testület nyilatkozatot írt alá, melyben megerősítették együttműködésüket. Az ünnepi eseményen Miskolc reformációjáról, a város és a történelmi egyházak partnerségi lehetőségeiről, és az egyházkerület városban betöltött szerepéről is szó esett.

Lk 1,1–25

„De íme, most megnémulsz, és nem tudsz megszólalni egészen addig, amíg ezek végbe nem mennek,” tovább >