Határon túli egyházi vezetők jártak az államfőnél

2011. december 01., címkék: schmitt pál

Schmitt Pál adventi ebéden látta vendégül a Kárpát-medence református püspökeit is.

Kinevezték a Károli-egyetem új rektorát

2011. augusztus 30., címkék: balla péter, schmitt pál, károli egyetem (kre)

Átvette Schmitt Pál köztársasági elnöktől kinevezését Balla Péter egyetemi tanár, a Károli Gáspár Református Egyetem új rektora. Az ünnepségre augusztus 30-án délelőtt 11 órakor a budavári Sándor-palotában került sor, a megbízatás három esztendőre, a 2011. szeptember 1-jétől 2014. augusztus 31-ig terjedő időszakra szól. Az eseményen részt vett Bölcskei Gusztáv tiszántúli püspök, a Zsinat lelkészi elnöke és Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter is.

Református személyiségeket is kitüntetett Schmitt Pál Kolozsváron

2011. augusztus 23., címkék: kolozsvár, kitüntetés, Határon túl, erdélyi egyházkerület, schmitt pál

Kolozsvári látogatása során augusztus 20. alkalmából adott át állami kitüntetéseket a köztársasági elnök hétfőn este.

Kinevezték Fekete Károlyt a Debreceni Református Hittudományi Egyetem rektorává

2011. július 27., címkék: Fekete Károly, Hírek, schmitt pál, fekete károly, debreceni teológia (drhe)

Július 27-én,  a Sándor palotában Schmitt Pál köztársasági elnök Fekete Károlyt bízta meg a Debreceni Református Hittudományi Egyetem (DRHE) rektori feladatainak ellátásával.

Kitüntették Gárdonyi Zsolt zeneszerzőt

2011. július 12., címkék: kitüntetés, gárdonyi zsolt, schmitt pál

A nemzetközileg elismert zenetudósnak, Gárdonyi Zsoltnak Schmitt Pál Köztársasági elnök a Köztársaság Elnökének Érdemérme kitüntetést adományozta.

Holland reformátusok magyar állami elismerése

2011. május 04., címkék: hollandia, schmitt pál, kitüntetés

Különböző egyházi háttérrel rendelkező négy református személyiség kapott hétfőn Hágában Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszt kitüntetést a magyaroknak nyújtott segítő munkájuk elismeréseként – adta hírül a Nederlands Dagblad című hollandiai napilap.

A magyarok olyan alkotmányt szeretnének, amelyre büszkék lehetnek

2011. február 18., címkék: konferencia, schmitt pál, károli egyetem (kre)

Schmitt Pál köztársasági elnök volt a díszvendége annak a konferenciának, amelyet pénteken tartottak „Az alkotmányozás dilemmái” címmel az MRE zsinati székházának üléstermében.

Református konferencia az alkotmányozásról

2011. február 10., címkék: konferencia, károli egyetem (kre), schmitt pál, bölcskei gusztáv

„Az alkotmányozás dilemmái” címmel rendez tudományos konferenciát február 18-án a KRE Állam- és Jogtudományi Kara a zsinati székházban. Az esemény díszvendége Schmitt Pál köztársasági elnök lesz.

Schmitt Pál Nagyváradon: kitüntetés az egyetemalapítóknak

2010. október 20., címkék: schmitt pál, királyhágómelléki egyházkerület, állam-egyház kapcsolatok

Kétnapos romániai útja során az államelnök részt vett a Partiumi Keresztény Egyetem jubileumi ünnepségén és erdélyi magyar egyházfőkkel is tárgyalt.

Lk 1,1–25

„De íme, most megnémulsz, és nem tudsz megszólalni egészen addig, amíg ezek végbe nem mennek,” tovább >