Megvallani hitünket

2018. május 25., címkék: istentisztelet, szenn péter, generális konvent (gk), Istentisztelet

A gyötrelmek, nehézségek között megélt örömről és a keresztyének ezzel járó kötelességéről beszélt prédikációjában Szenn Péter horvátországi református püspök a Generális Konvent ülésének záró istentiszteletén a diósgyőri református templomban május 25-én.

Megtámadták és köpködték a református püspököt és a Zsinat világi elnökét

2018. május 08., címkék: huszár pál, parlament, szenn péter, választások, gér andrás

Rendőrök menekítettek ki három református egyházvezetőt az Országgyűlés keddi alakuló ülése után a Parlament elől.

Boldogan élni, örömmel szolgálni

2018. január 25., címkék: horvátországi reformátusok, szenn péter

A régi rendet állítaná helyre a gyülekezetekben a horvátországi magyar reformátusok újonnan megválasztott és beiktatott püspöke. Szenn Péter azt szeretné, ha a parókiák újra a társadalmi élet központjai lennének, ahol legalább jó szót, de lehetőség szerint segítséget is kapnának az emberek. Úgy véli, ez akkor sikerülhet, ha az egyház hitelesen tudja közvetíteni a rá bízott tartalmat ebben a tartalmatlanná vált világban.

Istentől kapott hatalom

2018. január 19., címkék: püspökbeiktatás, horvátországi reformátusok, szenn péter

Feloldozni és gyógyítani – e kettőt együtt nevezte a tisztségébe január 19-én beiktatott horvátországi református püspök, Szenn Péter legfőbb feladatának dunamelléki szolgatársa, Bogárdi Szabó István.

Új püspököt választottak a horvátországi református egyház élére

2017. november 11., címkék: tisztújítás, szenn péter, horvátországi reformátusok

A Horvátországi Református Keresztyén Kálvini Egyház zsinata Szenn Péter református lelkészt választotta meg az egyház püspökének a drávaszögi Laskón szombaton.

Préd 4

„Jobban boldogul kettő, mint egy... A hármas fonál nem szakad el egyhamar” tovább >