Ünnep volt Szombathelyen

2016. április 30., címkék: szombathely

Hálaadó istentiszteletet tartottak április 30-án a szombathelyi református gyülekezet templomának felépült tornyáért és új harangjaiért. Az istentiszteleten Steinbach József dunántúli püspök szolgált, az ünnepségen beszédet mondott Balog Zoltán miniszter.

Ez történt a Generális Konvent plenáris ülésén kedden

2012. június 19., címkék: generális konvent, online közvetítés, szombathely

Szombathelyen ülésezik a Magyar Református Egyház Generális Konventje. A bizottságok beszámolója után szó esik a református egyházmegyék példaértékű együttműködéséről, a 2013. évi nevesített vasárnapokról és jeles napokról. Közös zsinat összehívásáról tárgyalnak, melyen elfogadhatják a Heidelbergi Káté új, egységes fordítását. A keddi események percről-percre.

Öröm, öröm – világimanap Szombathelyen

2010. március 11., címkék: szombathely, ima, Gyülekezeti hírek, ökumenikus, világmisszió, kamerun, női világimanap

Mase, mase – azaz „öröm, öröm”, hangzik a kameruni istentiszteleti köszöntés, amire a felelet a következő: „öröm, mert Krisztus eljön” (mase injule Kristo a ga timba lō). Az Isten dicsőítésének és a hálaadásnak az örömét élhette át az a félszáz érdeklődő, aki részt vett a szombathelyi református templomban tartott 2010-es világimanapi istentiszteleten március 7-én.

A betörőknek a karácsony sem volt szent

2009. december 28., címkék: narda, szombathely, Hírek

Újabb két templomba törtek be ismeretlen tettesek Vas megyében, ezúttal Szombathelyen és Nardán.

5Móz 31,1–13

„...fel kell olvasni..., hallgassák és tanulják meg...” tovább >