Az ország legjobbjai között a hernádnémeti református iskola

2018. április 10., címkék: tiszáninnen, hernádnémeti református iskola

Bekerült az ország kiemelkedő teljesítményű iskolái közé a Hernádnémeti Református Általános Iskola, Két Tanítási Nyelvű és Alapfokú Művészeti Iskola. Az intézményben a tavaly májusi kompetenciamérés eredményei alapján az átlagosnál nagyobb mértékben fejlesztik a diákok képességeit.

Díszdoktorrá avatták Buzogány Dezsőt

2017. december 02., címkék: debreceni teológia (drhe), fekete károly, tiszáninnen, buzogány dezső, Fekete Károly

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem november 30-án, a magyar tudomány ünnepén választotta díszdoktorává Buzogány Dezső református lelkipásztort, kolozsvári egyetemi tanárt.

Imával a Kárpát-medencéért

2017. november 28., címkék: tiszáninnen, kárpát-medencei imanap, nőszövetség, börzsönyi józsefné

A fiatalok elvándorlásának megállításáért, a megélhetésért és a nemzetért imádkozik decem­ber 3-án a Kárpát-medencei reformátusság. Az idei imanapot a Tiszáninneni Református Egyház­kerület Nőszövetsége fogja össze, a részletekről vezetőjüket, Börzsönyi Józsefnét kérdeztük.

Dicső múlt, dicső jelen

2017. október 29., címkék: egyházkerületi közgyűlés, tiszáninnen, tiszáninneni egyházkerület, reformáció500

Közös közgyűlést tartott a Tiszáninneni Református Egyházkerület és Miskolc Város Önkormányzata október 21-én az avasi református templomban. A rendhagyó ülésen a reformáció kezdetének 500. évfordulójáról emlékeztek meg, valamint a két testület nyilatkozatot írt alá, melyben megerősítették együttműködésüket. Az ünnepi eseményen Miskolc reformációjáról, a város és a történelmi egyházak partnerségi lehetőségeiről, és az egyházkerület városban betöltött szerepéről is szó esett.

Lk 1,1–25

„De íme, most megnémulsz, és nem tudsz megszólalni egészen addig, amíg ezek végbe nem mennek,” tovább >