A megújulás hete

2018. január 29., címkék: csendeshét, reformátusok lapja, végh tamás, dunamelléki egyházkerület

A lelkipásztornak is szüksége van egy olyan hétre, amikor nem igehirdetésre készül, lelkigondoz és hittanórát tart, hanem feltöltődik, Igét hallgat, elcsendesedik. Ezt teszik lehetővé a Dunamelléki Református Egyházkerület csendeshetei. A szervezést negyed évszázadig Cseri Kálmán végezte, halála után ezt a szolgálatot szolgatársa, barátja, Végh Tamás vette át. Őt kérdeztük a részletekről.

Cseri Kálmán (1939–2017)

2017. február 23., címkék: In memoriam, cseri kálmán, in memoriam, végh tamás, reformátusok lapja

„Én vagyok a szőlőtő, ti a szőlővesszők: aki énbennem marad, én pedig őbenne, az terem sok gyümölcsöt, mert nélkülem semmit sem tudtok cselekedni." (Jn 15,5) Cseri Kálmány nyugalmazott református lelkész február 13-án, 77 éves korában – házasságának 49. évében – elhunyt. Temetése március 3-án, pénteken 14.30-kor lesz Budapesten a Farkasréti temetőben. Szolgatársa, Végh Tamás írásával búcsúzunk tőle.

Üdvözítő született ma nektek

2012. december 23., címkék: karácsony 2012, végh tamás

A Biblia arról tudósít, hogy Üdvözítő, Megváltó, Megtartó született az első karácsonyon. Akkor miért kellett Jézus rettenetes kereszthalála? Végh Tamás gondolatai.

Kulcs a Bibliához

2011. október 06., címkék: előadássorozatok, végh tamás

A Bibliáról tart előadásokat Végh Tamás fasori református lelkipásztor 2011. október 17. és 21. között.

Tavaszi evangelizációs hétvége Felsőpatonyban

2010. április 10., címkék: végh tamás, Gyülekezeti hírek, evangélizáció

"Hiszen az Isten országa ... igazság, békesség és a Szentlélekben való öröm" - Róm 14,17 ige alapján tavaszi evangelizációs hétvégére kerül sor a Felsőpatonyi Református Egyházközség szervezésében április 16-18-a között.

Mit vár 2010-től? – körkérdés az újévről

2009. december 31., címkék: Háttér, végh tamás, hörcsök imre, méhes balázs, kókai géza, újesztendő, baksy mária

Egyházunk szolgálatában álló reformátusokat kérdeztünk arról, hogy mit várnak az újesztendőtől. A válaszadók között találjuk a Magyarországi Református Egyház egyetlen női esperesét, és olvashatunk főiskolai oktató, budapesti lelkipásztor, vidéki segédlelkész és megyei gondnok várakozásairól is.

Más lesz az élet karácsony után? - a Fasorból közvetített ünnepi istentiszteletet az MTV

2009. december 25., címkék: karácsony, Háttér, végh tamás, fasori egyházközség

Más lehet az élet karácsony után, elöször belülről, majd "kivülről is", ha elfogadjuk Jézus váltságművét - fogalmazott Végh Tamás, a Fasori Református Egyházközség  lelkipásztora, karácsonyi igehirdetésében. A pérdikáció textusa a Biblia központi üzenete volt, János 3,16. Az Istentiszteletet a Magyar Televízió (MTV) élőben közvetítette - talán utoljára. Az MTV felvétele IDE kattintva megtekinthető, Végh Tamás szolgálata pedig hangzó formátumban letölthető a fasori gyülekezet honlapjráról, IDE kattintva. Az igehirdetés szöveges változatát alább közöljük.