Része lenni a gyógyító királyi vendégségnek

2014. november 14., címkék: Istentisztelet, xiii. zsinati ciklus 15. ülés, istentisztelet

A XIII. zsinati ciklus utolsó ülésszakát november 12-én és 13-án tartották Budapesten. A zsinati munka befejeztével úrvacsorás istentiszteletet tartottak az Abonyi utcai székházban, amelyen a Zsinat leköszönő lelkészi elnöke, Bölcskei Gusztáv hirdette az Isten igéjét.

Széthúzástól az egységig

2014. november 13., címkék: értékelés, xiii. zsinati ciklus 15. ülés, bölcskei gusztáv

Az egymással vetélkedő egyházkerületek korszakától a református intézmények folyamatos bővülésén és a Kárpát-medencei egység izmosodásán keresztül vezetett az ív az elmúlt tizennyolc évben a jövőjét kutató egyház közösségéig – értékelte a három egymást követő egyházkormányzói ciklusa alatt történteket a XIII. Zsinat 15., cikluszáró ülésén Bölcskei Gusztáv, a Zsinat leköszönő lelkészi elnöke.

Ez történt a cikluszáró zsinati ülésen - csütörtök

2014. november 13., címkék: közvetítés, xiii. zsinati ciklus 15. ülés, reformátusok lapja, Közvetítés

A XIII. zsinati ciklus 15. ülése második napjának történései folyamatosan frissülő, szöveges közvetítésünkben.

Öt éve újra zsinati közösségben a magyar reformátusok

2014. november 12., címkék: xiii. zsinati ciklus 15. ülés, tarr zoltán, magyar református egyház

„Egyre határozottabban jelen van és jelen kell lennie gondolkodásunkban az egység ügyének. A református egyház szolgálata elképzelhetetlen e nélkül" – hangsúlyozta a Kárpát-medencei református együttműködés elmúlt tíz évét átfogó – a Generális Konvent működésének tizedik, a Magyar Református Egyház létrehozásának ötödik évfordulóján elmondott – visszatekintésében Tarr Zoltán zsinati tanácsos november 11-én a Zsinat cikluszáró ülésszakának első napján.

Túl jó- és rosszindulaton

2014. november 12., címkék: bölcskei gusztáv, xiii. zsinati ciklus 15. ülés, megnyitó

Súlyos problémákkal kell szembenéznie a református egyháznak jövő évi költségvetése tervezése során – hangsúlyozta elnöki megnyitójában Bölcskei Gusztáv püspök a XIII. zsinati ciklus utolsó, tizenötödik ülésszaka elején. A Zsinat lelkészi elnöke elmondta: a személyi jövedelemadó 1 százalékából származó adózói felajánlások összegének állami kiegészítése jövőre várhatóan jelentősen csökken.  Az felajánlások és a kiegészítések összege, ami az államtól érkező egyházfinanszírozási támogatás szabadon felhasználható elemét jelenti, az idei évhez viszonyítva 20 százalékkal, 450 millió forinttal lehet kevesebb, ami a 2003-as szinttel egyezik meg.

John Chalmers igehirdetése

2014. november 12., címkék: john chalmers, xiii. zsinati ciklus 15. ülés

John Chalmers, a Skót Egyház moderátorának reggeli áhítata, igehirdetése az MRE Zsinata XIII. ciklusának 15. ülésén.

A megbékélés eszközei

2014. november 12., címkék: xiii. zsinati ciklus 15. ülés, külföldiek

Számos külföldi testvéregyházunk képviselője vesz részt a mostani zsinati ülésen. Látogatásuk a megbékélés, a múlttal való szembenézés jegyében telik.

Ez történt a cikluszáró zsinati ülésen - szerda

2014. november 12., címkék: közvetítés, xiii. zsinati ciklus 15. ülés, Közvetítés

Minden történés a Zsinat XIII. ciklusának utolsó, tizenötödik üléséről, folyamatosan frissülő szöveges közvetítésünkben.

Lezárul egy korszak

2014. november 09., címkék: előzetes, közvetítés, Közvetítés, bölcskei gusztáv, zsinat, xiii. zsinati ciklus 15. ülés

November 12-13-án tartja utolsó ülését a Magyarországi Református Egyház Zsinata a tizenharmadik zsinati ciklusban. Az MRE legfőbb döntéshozó és intézkedő testülete jelenlegi összetételében befejezi munkáját és ezzel véget ér Bölcskei Gusztáv püspök, a Zsinat lelkészi elnökének tizennyolc éves egyházkormányzói időszaka is.

A Zsinat külföldi vendégei

2014. november 07., címkék: zsinat, john chalmers, xiii. zsinati ciklus 15. ülés

A 2014. november 12-13-i zsinati ülésen külföldi vendégek is részt vesznek, akik európai, ázsiai és afrikai testvéregyházakat képviselnek.

Lk 1,1–25

„De íme, most megnémulsz, és nem tudsz megszólalni egészen addig, amíg ezek végbe nem mennek,” tovább >