Migráció, menekültügy, menekültmisszió

Fókuszban a menekültintegráció

2017. április 20., címkék: svájci protestáns segélyszervezet (heks), menekültmisszió

Több hónapos előkészítés után új együttműködési megállapodás született a Magyarországi Református Egyház (MRE) és a Svájci Református Egyházak Segélyszervezete (HEKS) között. Az együttműködésnek keretet adó, 2017-től 2020-ig tartó új országprogram a cigánymisszió mellett a menekültek beilleszkedését is támogatja.

Önkéntes-képzés a menekültek közötti szolgálatra

2017. április 12., címkék: Pályázat, menekültmisszió, pályázat

A Magyarországi Református Egyház Szeretetszolgálati Irodájának Menekültintegrációs részlege egy napos képzést hirdet április 25.-én 9:00-16:30 között Martina Wasserloos-Strunk német politológus vezetésével a Skót Misszióban (1064 Budapest, Vörösmarty utca 51.).

Düsseldorfban találkoztak az európai reformátusok

2017. március 24., címkék: erdélyi diána, menekültmisszió, református világközösség (rev)

A kontinens református egyházvezetőinek tanácskozása ez alkalommal a Református Egyházak Világközösségének (REV) nyári nagygyűlését készítette elő.

Hugenották és katolikusok összefogtak a menekültekért

2017. március 16., címkék: menekültmisszió, francia reformátusok

Olaszország után immár Franciaországban is humanitárius folyosó megnyitásáról állapodtak meg az egyházak a kormánnyal. Iraki és szíriai menekültek biztonságos beutazása és hatékony integrációja a cél.

A befogadó kultúra nem szalmaláng természetű

2017. február 24., címkék: német protestáns egyház (ekd), menekültügy

A Németországi Protestáns Egyház (EKD) nemrégiben átfogó tanulmányt jelentetett meg a menekülteket övező közérzületről Németországban.

Nincs béke vallási sokszínűség nélkül

2016. december 16., címkék: egyházak világtanácsa (evt), migráció, szíria, ensz, közel-kelet

A vallási és etnikai sokszínűség elengedhetetlen feltétele Irak és Szíria békés jövőjének. Az Egyházak Világtanácsa és a Norvég Egyház Segélyszervezete (NCA) közös tanulmányát az ENSZ központjában mutatták be Genfben.

Migráció a teológia prizmáján keresztül

2016. december 16., címkék: egyházak világtanácsa (evt), európai egyházak konferenciája (cec), migráció

„Egyházlét Európában" címmel szervezett közös teológiai konferenciát a migráció kapcsán az Európai Egyházak Konferenciája (CEC), az Európai Egyházak Migrációs Bizottsága (CCME), az Egyházak Világtanácsa (EVT). Egyházunkat Aaron Stevens, a Skót Misszió lelkésze képviselte.

Református összefogás a menekültügyben

2016. december 08., címkék: református világközösség (rev), menekültmisszió

Az európai református egyházak migrációs munkacsoportjának nyilatkozata.

Névtelen segítők képzése

2016. december 01., címkék: menekültmisszió

A Magyarországi Református Egyház partnerként vesz részt a „Névtelen segítők képzése” elnevezésű két éves Erasmus+ projektben.  A Németországi Református Egyház kezdeményezésére indított 2016-2018 közötti európai együttműködésben további partnerként vesz részt a Rajnai Protestáns Egyház, a csehországi Karitász, az Észt Evangélikus Egyház és az olaszországi Karitász katolikus szervezet.

Hídverés Kelet és Nyugat között

2016. november 26., címkék: közel-kelet, szíria, iszlám, libanoni reformátusok, migráció, református világközösség (rev)

A Közel-Keleti Protestáns Egyházak Közössége (FMEEC) harmadik alkalommal hívta egybe nemzetközi konferenciáját, amelynek idei fő hangsúlya a nyugati és keleti protestánsok közötti hídverés és a kölcsönös előítélettel való őszinte szembenézés volt.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió