Pedagógiai szakértőt keresnek

A református óvodahálózatot szakmailag támogató pedagógiai szakértőt / előadót keres a Református Pedagógiai Intézet (RPI) debreceni telephelyére.

Református nélkül nincs magyar történelem

Magára hagyottság és helytállás Trianon után, romániai magyar diaszpóra kérdése és egyházi vidékfejlesztés a 19. században, hátratétel és ellenállás a kommunizmus idején –csak néhány az idei Hagyomány – Identitás – Történelem című konferencia előadásainak témái közül.

Kinyitott a Ráday Könyvtár

Újraindította kölcsönzési szolgáltatását a Ráday Könyvtár október 17-én, csütörtökön. A januári tűzeset után átköltöztetett állomány a Magyar Tudományos Akadémia Könyvtár és Információs Központjában érhető el.

Tudomány, identitás, közösség

Ha már az egyháznak van egyeteme, akkor az szolgálja annak életét, épülését, erősödését – fogalmaz Zsengellér József, aki szeptember elsejétől rektorként vezeti a Károli Gáspár Református Egyetemet.

Öt éves a kispesti Szőlőskert

„A gyermekekben ott van valami Isten országának titkából, amit a felnőttek gyakran hajlamosak elfelejteni" – hangsúlyozták a kispest-központi református gyülekezetben, ahol október 6-án ünnepelték a Szőlőskert Óvodája fennállásának ötödik évfordulóját.

Tanárt keres a Baár-Madas

A Baár-Madas Református Gimnázium középiskolai informatika tanárt keres november eleji munkakezdéssel.

Elindult a kutatás az elveszett adatok nyomában

Online csapatverseny indult október elsején a reformáció hónapjához kapcsolódva. Közel 200 csapat nevezett a rendhagyó református iskolatörténeti vetélkedőre.

Iránytű

Megjelent a Magyar Református Nevelés 2019. évi 3. száma, Iránytű címmel. A Református Pedagógiai Intézet folyóiratának tanulmányai, cikkei egyre szélesedő horizonton veszik számba a református oktatás hasonlóságait és eltéréseit, lehetőségeit és kihívásait.

Református ösztöndíj a Károlin

Hitük iránt elkötelezett református fiatalok felsőoktatási tanulmányait támogatja a Károli Gáspár Református Egyetem: az általuk most alapított ösztöndíj elnyerésére azok a nem hitéleti képzéses hallgatók nyújthatnak be pályázatot, akik reformátusok, gyülekezetük aktív, tevékeny tagjai.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

• Zsinati programtár

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Kedves Testvérek!

Kérjük, hogy kérdéseikkel, kéréseikkel a Zsinati Oktatási Irodát kizárólag email-ben keressék, telefonon nem elérhetők! Az iroda munkatársai még aznap válaszolnak a megkeresésekre.

Zsinati Oktatási Iroda email címe: oktatasi.iroda@reformatus.hu

REKIR-rel kapcsolatos kérdésekben munkatársunk a rekirhelp@reformatus.hu  címen várja a megkereséseket.

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?

Református hittan - Gyakran Ismételt Kérdések

Összegyűjtöttük a református hittanoktatás különböző formáival kapcsolatos alapvető kérdéseket és az arra adandó válaszokat.

Mit jelent a „tankönyvbázis” kifejezés?

Mennyibe kerülnek a hittankönyvek, munkafüzetek és modulfüzetek?