Hírek

Kép: Több építészeti érték is előkerült a Károlyi-Csekonics-palota rekonstrukciója alatt

Történelmi és kulturális szempontból is értékes szerkezetek, tartozékok, illetve elemek kerültek elő a neorokokó stílusban épült Károlyi-Csekonics-palota rekonstrukciója során, amelyet várhatóan június végén fejeznek be. A felújított épületet a Károli Gáspár Református Egyetem fogja használni.

Ősi falak, modern oktatás

Kép: Ősi falak, modern oktatás

A lelkészi és tanítói hivatásban mindig csak adni kell, az igazi elismerés pedig mások sikerében rejlik – vallják az ország egyik legrégebbi felsőoktatási intézményében, a Debreceni Református Hittudományi Egyetemen.

Teológushallgatók jártak a Zsinati Hivatalban

A Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Karának teológushallgatói február 3-án, hétfőn egyházunk Zsinati Hivatalában töltötték félévkezdő csendesnapjukat, ahol a lelki alkalmakon túl megismerkedtek a hivatal dolgozóinak mindennapos feladataival is.

Peregrin célba ért

Kép: Peregrin célba ért

Eredményt hirdettek a „Peregrin – Az elveszett adatok nyomában" című Kárpát-medencei református iskolatörténeti vetélkedőn: az interneten zajló versenyen több mint nyolcszáz diák és mentor vett részt, a legügyesebbek január 25-én vehették át díjaikat egyházunk Zsinati Székházában.

Az értékrend vonzereje

Kép: Az értékrend vonzereje

Minőség. Közösség. Károli – a hallgatók szerint nem üres szlogen a Károli Gáspár Református Egyetem mottója. Református felsőoktatási intézményeket bemutató sorozatunk harmadik részében megnéztük, mi van a jól csengő szavak mögött.

A „pataki szellem”

Kép: A „pataki szellem”

Így emlegetik jelenlegi és egykori diákok, oktatók azt a légkört, ami családdá kovácsolja a sárospataki teológia közösségét. Bár a történelem nem kímélte az intézményt, mégis évszázadok óta képzik a gyülekezeti vezetőket. De nem csak lelkészeket adott Sárospatak az országnak, itt tanult a magyar irodalom számos kiemelkedő alakja is.

Skatulyák helyett segítség

Kép: Skatulyák helyett segítség

Hat év alatti, elsősorban a tanulásban és értelmileg akadályozott, valamint az autizmussal élő gyermekek korai fejlesztése folyik a kilencedik kerületi Bakáts utcában. A Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Budapesti Tagintézményében jártunk.

Felvételi a Református Cigány Szakkollégiumokba!

Egyetemi tanulmányaikat korábban kezdő, vagy szeptembertől felvételt nyert roma származású hallgatóit várja a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium és a Budapesti Református Cigány Szakkollégium.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

• Zsinati programtár

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Kedves Testvérek!

Kérjük, hogy kérdéseikkel, kéréseikkel a Zsinati Oktatási Irodát kizárólag email-ben keressék, telefonon nem elérhetők! Az iroda munkatársai még aznap válaszolnak a megkeresésekre.

Zsinati Oktatási Iroda email címe: oktatasi.iroda@reformatus.hu

REKIR-rel kapcsolatos kérdésekben munkatársunk a rekirhelp@reformatus.hu  címen várja a megkereséseket.

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?

Református hittan - Gyakran Ismételt Kérdések

Összegyűjtöttük a református hittanoktatás különböző formáival kapcsolatos alapvető kérdéseket és az arra adandó válaszokat.

A kísérleti tankönyveket is vissza kell kérni tanév végén a tanulóktól?

Meddig használhatóak a tartós tankönyvek?