Elkötelezetten a gyerekekért

Nem egyszerűen tankönyveket, hanem korszerű, személyre szabható digitális tantárgyi segédanyagokat is készít, előremutató kezdeményezéseket hangosít ki a Református Tananyagfejlesztő Csoport. A tanév végéhez közeledve Pompor Zoltán szakmai vezetőt kérdeztük arról, miben látja a református oktatás erősségét.

Valódi olvasóbarátok nyerték a versenyt

Koli és Foci címmel hirdetett olvasópályázatot tavaly ősszel a Református Tananyagfejlesztő Csoport a református iskolák ötödikes és hatodikos diákjainak. Nyolc hónap alatt 382 diák küldött válaszokat a regények alapján készült kreatív feladatokra. A legjobb 30 diák és kísérőtanárának jutalma egy négynapos olvasótábori részvétel a nőtincsi Seholsziget élményparkba.

Pedagógiai ügyintézőt keresnek

A Református Pedagógiai Intézet állást hirdet pedagógiai ügyintéző munkakörbe.

Közösségépítő és megtartó iskola

Új épülettel bővült a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szendrő református általános iskolája kedden.

Szakirányú képzéseket indít a Károli

Szakirányú képzéseket hirdet a Károli Gáspár Református Egyetem Hittudományi Kara 2019/20-as tanévre.

Egyetemi lelkészeket keres a Károli

A Károli Gáspár Református Egyetem pályázatot hirdet egyetemi lelkészi pozíció betöltésére, egy férfit és egy nőt keresnek.

Új rektor vezeti a Károlit szeptembertől

Zsengellér József református lelkipásztor átvette rektori kinevezését Áder János köztársasági elnöktől. Öt éven át vezeti majd a Károli Gáspár Református Egyetemet.

Álláslehetőség a Baár-Madasban

Matematika-fizika szakos, valamint magyar-történelem szakos pedagógust keresnek a Baár-Madas Református Gimnázium, Általános Iskola és Kollégium általános iskolájába.

Hittan: létszámjelentést várnak június 11-ig

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

• Zsinati programtár

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Kedves Testvérek!

Kérjük, hogy kérdéseikkel, kéréseikkel a Zsinati Oktatási Irodát kizárólag email-ben keressék, telefonon nem elérhetők! Az iroda munkatársai még aznap válaszolnak a megkeresésekre.

Zsinati Oktatási Iroda email címe: oktatasi.iroda@reformatus.hu

REKIR-rel kapcsolatos kérdésekben munkatársunk a rekirhelp@reformatus.hu  címen várja a megkereséseket.

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?

Református hittan - Gyakran Ismételt Kérdések

Összegyűjtöttük a református hittanoktatás különböző formáival kapcsolatos alapvető kérdéseket és az arra adandó válaszokat.

Mikor vehetőek kézbe a hittan taneszközök?