Keresztyén szemléletű szociális munka alapszak indul

Az országban egyedülállóan a Sárospataki Református Teológiai Akadémia (SRTA) és a Miskolci Egyetem (ME) közös szociális munka alapszakot indítanak 2017 szeptemberében. A levelező formában induló képzés gyakorlatorientált, a keresztyén értékrendet és a magas szakmai színvonalat az Ökumenikus Segélyszervezet segít megteremteni.

Hittan: február 1-jei változásjelentés

Tájékoztató és adatlap a kötelezően választható református hit és erkölcstan szervezéséhez szükséges február elsejei csoportlétszám-jelentéshez.

Református felsőoktatási körkép

Február 15-ig lehet jelentkezni a magyarországi egyetemek és főiskolák ősszel induló képzéseire. A négy református felsőoktatási intézmény idén is közös kiadványban mutatja be képzési kínálatát.

Harminc év elmélkedései

A Károli Gáspár Református Egyetem és a Francia Intézet közösen mutatta be a Hollán Sándor festő életéről készült könyvet.

Átadták a Mezőtúri Református Kollégium felújított Ókönyvtárát

Megújult a Mezőtúri Református Kollégium könyvtára. A november 25-i átadó ünnepségen Lázár János, a Miniszterelnökséget vezető miniszter a magyar nemzeti jövő egyik legfontosabb zálogának nevezte az egyházi oktatási intézményeket.

Károlis sikerek

Hazai és nemzetközi szinten is elismerték a Károli Gáspár Református Egyetem (KRE) hallgatói és szakmai kiválóságát a közelmúltban.

Művészettörténet mesterképzés indul a Károlin

A 2017 szeptemberében induló szakról az egyetem oktatóját, Keserü Katalin professor emeritus művészettörténészt kérdeztük, aki szerint a református kultúra művészettörténeti vonatkozásai máig kiaknázatlanok.

Mozaikok a múltból

A Kárpát-medencei protestáns oktatás 450 évét bemutató vándorkiállítást szervezett a Református Tehetséggondozó Alapítvány.

100 éves a Pécsi Református Kollégium

Fennállásának századik évfordulóját ünnepelte a Pécsi Református Kollégium idén októberben. Az évfordulóról emléktábla avatással és hálaadó ünnepséggel emlkeztek meg az iskola dolgozói és tanulói.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

• Zsinati programtár

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Letölthető hittan-anyagok

A lenti linkre kattintva letölthető az állami általános iskolákban és hatosztályos gimnáziumokban végzett hittanoktatás-szervezést segítő szórólap, a gyülekezeteknek megküldött plakát nyomtatható változata, illetve újdonságképpen a református hit- és erkölcstan oktatást bemutató szakmai anyagok (PowerPoint).

Letölthető hit- és erkölcstan szórólap, plakát és bemutató előadás

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?

Református hittan - Gyakran Ismételt Kérdések

Összegyűjtöttük a református hittanoktatás különböző formáival kapcsolatos alapvető kérdéseket és az arra adandó válaszokat.

Az új tankönyveket kell-e használniuk az iskoláknak és a gyülekezeteknek, vagy választhatják a régieket is?

Mikor vehetőek kézbe a hittan taneszközök?