Zsoltárok és népdalok az Országház előtt

„Felemelő, hogy van egy hely, ahol ezeket az énekeket több mint 240 gyermek együtt énekelheti" – 21. alkalommal rendezték meg április 5-én a Béres Ferenc Országos Református Éneklőversenyt.

A keresztyén pedagógia esszenciája

Megjelent a Református Tananyagfejlesztő Csoport legújabb kiadványa: A keresztyén pedagógia esszenciája.

Ezüstérmes a református iskola vendéglátócsapata

Tízből csak két vendéglátós tanulóból lesz szakács, cukrász vagy pincér a hazai munkahelyeken. Ezen is szeretne változtatni a váci református fenntartású gimnázium, ahol csaknem nyolcszáz diákot tanítanak. Elkísértük ötfős csapatukat a Dobos C. József Emlékversenyre, ahol az elődöntőben dobogóra kerültek és számos különdíjat nyertek.

Tudomány és hit erősítik egymást

„Ezek a gyerekek a saját versenyterületeiken messzebbre látnak, mint a felkészítő tanáraik. De sok munkájuk van ebben, hiszen ma is igaz, hogy a zseni egy százalék lángész és kilencvenkilenc százalék verejték” – Elek Péter és Tófalusi Ádám, a Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziumának végzős tanulói komoly sikereket értek el a tudományos diákolimpián.

Személyre szabott oktatás – távolról

Tanulásukhoz kapnak plusz információt, lehetőséget és tabletet a hátrányos helyzetű fiatalok a Magyar Református Szeretetszolgálattól. Márciusban indul a Válaszút a sikeres életpályáért program, ennek része az internetes mentorálás, amelyhez fiatalok jelentkezését várják, akik valamelyik tantárgyból szívesen lennének internetes segítői hetedikes diáktársuknak.

Tanárt keres a debreceni refi

A Debreceni Református Kollégium Gimnáziuma és Diákotthona pályázatot hirdet informatika-bármilyen szakos középiskolai tanári állásra.

Négy új pályázatot írt ki a Both Antal Teológiai és Kulturális Alapítvány

Összesen csaknem három millió forinttal segíti a felekezettudomány művelését, valamint a hazai történelmi felekezetek jobb megismerését és közeledését a Both Antal Teológiai és Kulturális Alapítvány.

Különleges vonzás

Miért tanul valaki lelkésznek? Honnan és mikor jön az elhívás? Muza Blanka szerint racionálisan nem magyarázható az a belső indíttatás, amiért lelkipásztor lett. A diplomáig vezető útról beszélgettünk Blankával, aki tavaly végzett a Debreceni Református Hittudományi Egyetemen, most pedig beosztott lelkipásztor Hosszúpályiban.

A választható hit- és erkölcstan szervezésének 15 lépése

Fontos határidők és szabályok a beiratkozáshoz, illetve az átiratkozáshoz a 2019/20. tanévre.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

• Zsinati programtár

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Kedves Testvérek!

Kérjük, hogy kérdéseikkel, kéréseikkel a Zsinati Oktatási Irodát kizárólag email-ben keressék, telefonon nem elérhetők! Az iroda munkatársai még aznap válaszolnak a megkeresésekre.

Zsinati Oktatási Iroda email címe: oktatasi.iroda@reformatus.hu

REKIR-rel kapcsolatos kérdésekben munkatársunk a rekirhelp@reformatus.hu  címen várja a megkereséseket.

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?