Megújul a kisvárdai református óvoda és iskola

Lerakták a református oktatási intézmény új épületszárnyának alapkövét június 18-án.

Jöhetnek a református tankönyvek

Református szellemiségű történelem-, irodalom- vagy akár biológia-tankönyv is készülhet – ezen dolgozik a Református Tananyagfejlesztő Csoport. Pompor Zoltán szakmai vezetőt a részletekről kérdeztük.

Álláshirdetési portál hittanoktatóknak

A Zsinati Oktatási Iroda – az egyhaziallas.hu állásportál lehetőségeit kiaknázva – segítséget kíván nyújtani a hittanoktatást szervező egyházközségeknek a megfelelő szakképesítéssel rendelkező hittanoktatók szolgálatba állítása érdekében.

Sportaréna épül Sárospatakon

Nemzetközi kézilabda-mérkőzések lebonyolítására is alkalmas sportaréna épül Sárospatakon, a református kollégium kezelésében lévő Iskolakertben. Az épület alapkövét június 8-án rakták le a beruházáshoz szükséges pénz adományozói jelenlétében.

Református az év családi napközije

Ötödik alkalommal adták át a Családháló díjakat különböző intézményeknek a családokért végzett munkájuk elismeréseképpen. A Budai Református Egyházközség Csillagvirág Családi Napközije is a kitüntetettek között van.

Jó gyakorlatok a református oktatásban

A Magyarországi Református Egyház Református Tananyagfejlesztő Csoportja az EGYH-KCP-16-P-0127 projekt keretében pályázatot hirdet református iskolák pedagógusai számára.

Álláslehetőségek Erdőhorvátiban

Az Erdőhorváti Református Egyházközség pályázatot hirdet református általános iskola tanári munkakör és ezzel egy időben intézményvezetői megbízásának betöltésére.

Hittan: létszámjelentés

Tájékoztató az állami iskolák 1-8. évfolyamán kötelezően választható hit- és erkölcstan 2017/18. tanévi becsült létszámának jelentéséhez.

Helyzetelemzésre van szükség

Elindult a református egyház köznevelési intézményrendszere fejlesztési stratégiájának kidolgozása. A gyakorlati tudnivalókról Ábrám Tibor tiszáninneni főgondnokot, a stratégiai tervezést koordináló csoport vezetőjét kérdeztük.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

• Zsinati programtár

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Letölthető hittan-anyagok

A lenti linkre kattintva letölthető az állami általános iskolákban és hatosztályos gimnáziumokban végzett hittanoktatás-szervezést segítő szórólap, a gyülekezeteknek megküldött plakát nyomtatható változata, illetve újdonságképpen a református hit- és erkölcstan oktatást bemutató szakmai anyagok (PowerPoint).

Letölthető hit- és erkölcstan szórólap, plakát és bemutató előadás

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?

Református hittan - Gyakran Ismételt Kérdések

Összegyűjtöttük a református hittanoktatás különböző formáival kapcsolatos alapvető kérdéseket és az arra adandó válaszokat.

Mikor vehetőek kézbe a hittan taneszközök?

Mi a különbség a kísérleti tankönyv és a tartós tankönyv között?