Kedves Testvérek!

Kérjük, hogy kérdéseikkel, kéréseikkel a Zsinati Oktatási Irodát kizárólag email-ben keressék, telefonon nem elérhetők! Az iroda munkatársai még aznap válaszolnak a megkeresésekre.

Zsinati Oktatási Iroda email címe: oktatasi.iroda@reformatus.hu

REKIR-rel kapcsolatos kérdésekben munkatársunk a rekirhelp@reformatus.hu  címen várja a megkereséseket.

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?

Református hittan - Gyakran Ismételt Kérdések

Összegyűjtöttük a református hittanoktatás különböző formáival kapcsolatos alapvető kérdéseket és az arra adandó válaszokat.

Milyen típusú hit- és erkölcstan oktatás létezik az MRE keretein belül?

Meddig használhatóak a tartós tankönyvek?

Kezdődik a beíratási időszak óvodáinkban

Kép: Kezdődik a beíratási időszak óvodáinkban

A koronavírus-járvány miatt elektronikus úton elküldött szándéknyilatkozattal is beírathatjuk gyermekeinket a református óvodákba. A jelentkezési időszak április másodikán kezdődik.

Iskolavezetőt keresnek Mátészalkán

A Mátészalka Kossuth téri Református Egyházközség pályázatot hirdet a Kálvin János Református Általános Iskola intézményvezetői munkakörének betöltésére.

Indul a digitális oktatás a református iskolákban

Kép: Indul a digitális oktatás a református iskolákban

Mit jelent ez a gyakorlatban? Hogyan tanítsanak a pedagógusok? Mit kérnek majd számon a gyermekektől? Mi lesz a hittanoktatással? Papp Kornél, az oktatásért felelős koronavírus-akciócsoport református tagja válaszol.

Az óvodák és bölcsődék helyzetéről a fenntartó dönt

Az óvodák és a bölcsődék működtetésével kapcsolatban a magyar kormány a döntést a fenntartókhoz delegálta, így azok helyben, a helyi adottságokat figyelembe véve születnek meg.

Bevezetik a tantermen kívüli digitális munkarendet

Kép: Bevezetik a tantermen kívüli digitális munkarendet

A magyar kormány hétfőtől bevezeti a tantermen kívüli digitális oktatást, ami a református oktatási intézményeket is érinti. A Zsinati Oktatási Iroda néhány módszertani útmutatást ad közzé és kéri a tanárokat, hogy tervezzék meg következő heteiket.

Bezárt egy református óvoda és iskola Kiskunhalason

A járványügyi helyzet miatt határozatlan időre bezárt egy kiskunhalasi református óvoda és iskola. Az intézkedésre azért volt szükség, mert a Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézet (EGYMI) kiskunhalasi tanintézménye a helyi kórház területén található, és az épületre az egészségügyi intézmény igényt tart.

Főtitkárt keres a DRHE

A Debreceni Református Hittudományi Egyetem (DRHE) rektora nyilvános pályázatot hirdet az egyetem egyetemi főtitkári tisztségének betöltésére.

A tűfilctől a linómetszetig

Kép: A tűfilctől a linómetszetig

Kárpát-medencei fiatalok rajzai töltik meg a budapesti Szenczi Molnár Albert Református Általános Iskola falait: tehetséges diákok ismét a képzőművészet eszközeivel keltették életre Jézus földi életének fontos mozzanatait.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió