Kedves Testvérek!

Kérjük, hogy kérdéseikkel, kéréseikkel a Zsinati Oktatási Irodát kizárólag email-ben keressék, telefonon nem elérhetők! Az iroda munkatársai még aznap válaszolnak a megkeresésekre.

Zsinati Oktatási Iroda email címe: oktatasi.iroda@reformatus.hu

REKIR-rel kapcsolatos kérdésekben munkatársunk a rekirhelp@reformatus.hu  címen várja a megkereséseket.

Hittan A-Z

Az új Köznevelési Törvény rendelkezik a kötelezően választható erkölcstan és hit- és erkölcstan bevezetéséről. Az alábbiakban bocsájtjuk közre a jelenleg rendelkezésünkre álló információkat az új oktatási feladattal kapcsolatban.

Jövő évtől kötelező lesz a hittan?

Továbbra is délután lesz a hittanóra?

Református hittan - Gyakran Ismételt Kérdések

Összegyűjtöttük a református hittanoktatás különböző formáival kapcsolatos alapvető kérdéseket és az arra adandó válaszokat.

Hogyan kell nyilvántartani az egyházközségben a tartós tankönyvek számát?

Milyen típusú hit- és erkölcstan oktatás létezik az MRE keretein belül?

A „pataki szellem”

Kép: A „pataki szellem”

Így emlegetik jelenlegi és egykori diákok, oktatók azt a légkört, ami családdá kovácsolja a sárospataki teológia közösségét. Bár a történelem nem kímélte az intézményt, mégis évszázadok óta képzik a gyülekezeti vezetőket. De nem csak lelkészeket adott Sárospatak az országnak, itt tanult a magyar irodalom számos kiemelkedő alakja is.

Skatulyák helyett segítség

Kép: Skatulyák helyett segítség

Hat év alatti, elsősorban a tanulásban és értelmileg akadályozott, valamint az autizmussal élő gyermekek korai fejlesztése folyik a kilencedik kerületi Bakáts utcában. A Református Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény Budapesti Tagintézményében jártunk.

Felvételi a Református Cigány Szakkollégiumokba!

Egyetemi tanulmányaikat korábban kezdő, vagy szeptembertől felvételt nyert roma származású hallgatóit várja a debreceni Wáli István Református Cigány Szakkollégium és a Budapesti Református Cigány Szakkollégium.

„Találkozásom a Biblia élővilágával” digitális rajz- és fotópályázat

Bibliai témájú képzőművészeti pályázatot hirdet az Ökogyülekezeti Mozgalom általános és középiskolások számára.

Hely, ahol az elhívás kiteljesedhet

Kép: Hely, ahol az elhívás kiteljesedhet

Idén is várja a felvételizőket a Pápai Református Teológiai Akadémia. A felvételi időszakra készülve az őszi szemeszter végén körülnéztünk a nagy múltú teológián, ahol különleges élettörténetekkel találkoztunk.

Hogyan kísérjük át tanulóinkat az oktatási rendszer határmezsgyéin?

Kép: Hogyan kísérjük át tanulóinkat az oktatási rendszer határmezsgyéin?

A Református Tananyagfejlesztő Csoport szervezésében "Határmezsgyék" címmel konferenciát és jó gyakorlat börzét tartottak pedagógusoknak a miskolci Lévay József Református Gimnázium és Diákotthonban 2019. december 6-án és 7-én. Az első nap délelőttjének kiemelt témája volt, hogyan tudjuk átsegíteni a gyerekeket azokon a változásokon, melyeket az iskolarendszer megkövetel.

Ünnep katasztrófa után

Kép: Ünnep katasztrófa után

Istenhez ragaszkodnak, nem a tárgyaikhoz – ezt tanította a januári kollégiumtűz a budapesti teológusoknak. Meglátogattuk őket, hogy idei adventjükről, karácsonyukról beszélgessünk, kértük, mondják el, mennyire befolyásolja őket az ünnepvárásban az, amit januárban átéltek. Hamar kiderült: nem csak magukra gondolnak, a tűzesetben elhunyt férfi családjáért, az ő karácsonyukért is imádkoznak.

Új japán könyvtár a Károli Gáspár Református Egyetemen

Kép: Új japán könyvtár a Károli Gáspár Református Egyetemen

Húszezer példányos könyvszállítmány érkezett Magyarországra, amiből ötezer darabot adtak át a Károli Gáspár Református Egyetemnek. Ennek köszönhetően Magyarország legnagyobb japán nyelvű könyvtára jön létre a református intézményben.

Oktatásügy a Magyarországi Református Egyházban

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben - figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre - Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik.

Az MRE oktatási intézményrendszere

Összesen 175 köznevelési és felsőoktatási intézményünkben közel 63 ezer diák vesz részt oktatásban.

MRE Zsinata Oktatásügyi Bizottsága

A Zsinat szabályozza egyházunk valamennyi közoktatási intézményének működését, az MRE közép- és hosszú távú nevelési-oktatási koncepcióját. A Zsinat e tevékenységét elsősorban a Zsinat Oktatásügyi Szakbizottságán keresztül gyakorolja.

Közegyházi oktatási szervek

Egyházunk oktatási tevékenységének irányítására, kooordinálására, segítésére és a más egyházakkal, államal való kapcsolattartására a Zsinat háttérszervezeteket hozott létre.

Az egyházi oktatásügyhöz kapcsolódó alapítványok, egyesületek

A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

Reformatus.hu a közösségi oldalakon

Asztali verzió