Hírek – Egység

Rekordösszegű támogatás gyűlt össze a damaszkuszi keresztyén iskolának

2020. február 17., címkék: oktatási alap, damaszkusz, közel-keleti reformátusok

A magyar református oktatási intézmények diákjai és pedagógusai minden eddiginél több, közel 20,3 millió forintot gyűjtöttek össze a Kárpát-medencei Református Oktatási Alapba. Az év végi jótékonysági akción összegyűlt adományokból és a Generális Konvent támogatásából megújulhat szíriai testvéregyházunk damaszkuszi általános iskolája.

Diákotthon a közösségért Székelyföld szívében

2020. február 17., címkék: református jótékonysági bál

Különleges közösség éli mindennapjait Székelyudvarhely szívében. A II. Rákóczi Ferenc utca épületei közé simulva a Református Diákotthon Alapítvány kollégiuma lassan harminc éve fogadja be a Székelyföld minden szegletéből érkező középiskolásokat. Életre szóló barátságok, szerelmek születése, a tanulás csendes órái, a kamaszkor lázadásai, nagy drámák és még nagyobb nevetések, az egymásról való gondoskodás otthona az intézet, ahol mindezek Isten közelségében történhetnek.

Vigyük Isten elé hálaadásunkat!

2020. február 13., címkék: generális konvent elnöksége (gke), trianon

Marosvásárhelyen tartjuk a Magyar Református Egység napját május 22-én, pénteken és 23-án, szombaton.
A program részleteiről is egyeztetett a Magyar Református Egyház Generális Konventjének Elnöksége februári ülésén Szekszárdon – derül ki közleményükből.

Se harang, se harag

2020. február 13., címkék: héderfája

Szándékos gyújtogatás miatt égett le Héderfája református haranglábja. Az erdélyi település gyülekezete a tűz utáni vasárnapi istentiszteleten, a szinte még füstölő romok felett megállva úgy döntött: a régivel megegyező haranglábat épít. A helyszínen jártunk, hogy megtudjuk, mi történt és mit éreznek a helyiek a tűzeset után. Nem haragszanak, nagyon megrendültek, de bíznak Istenben – mondják a Maros megyei falu lakói.

Krisztusban és a borászatban látják a jövőt

2020. február 11., címkék: borum

A mézillatú bor, a stabil lélekszám és a reformátusság megtartó ereje – röviden így foglalható össze a dél-erdélyi Csombord utóbbi évszázadának története. A tavalyi évben a településen élő Vass Attila borász nyerte el a Magyarországi Református Egyház bora címet fehérbor kategóriában. Az idei BORUM-ra készülve ellátogattunk hozzá, hogy megismerjük a régió különleges borait és az ottani magyar reformátusság mindennapjait.

Leégett a székelyföldi Héderfája református templomának haranglábja

2020. február 08., címkék: tűzkár

Szombat hajnalban leégett a Maros megyei Héderfája (Idrifaia) református templomának haranglábja – közölte a Magyar Távirati Iroda.

Ahol a falak is prédikálnak

2020. február 03., címkék: visk

Hiába fürkésszük őket, nyoma sincs a napsugaraknak, amikor a Tiszahátról elindulunk Viskre. A Felső-Tisza-vidék erős magyar bástyájához közeledve még mordabbra fordul az idő, alig látunk a ködtől. Mire a településre érünk, már az eső is elered, de az időjárás zordsága csak még fenségesebb hátteret kölcsönöz a magas fenyőfák mögött álló helyi református templomnak.

Diaszpórában élő fiatalok tanulhatnak Sárospatakon

2020. január 28., címkék: diaszpóra

Új, ötéves képzési program indul a diaszpórában élő fiataloknak a Sárospataki Református Kollégiumban – jelentette be Szilágyi Péter, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős miniszteri biztosa január 28-án.

Az emlékezés nem lezárás

2020. január 03., címkék: trianon, ablonczy balázs, interjú

A nemzeti összetartozás évére készülve Ablonczy Balázs történésszel, a Trianon 100 MTA-Lendület Kutatócsoport vezetőjével a trianoni traumáról beszélgettünk: tényekről, tévhitekről és a „mi lett volna, ha" mindig visszatérő kérdéséről.

Karácsonykor nyerjünk bátorítást!

2019. december 18., címkék: körlevél

„Adja Isten, hogy amikor sokszor jogos aggodalommal tekintünk előre az előttünk álló évre is, most, karácsonykor nyerjünk bátorítást az Üdvözítőbe, az Úr Krisztusba vetett hitünkből." Karácsonyi körlevél a Magyar Református Egyház minden gyülekezete és intézménye számára.

Lk 9,28–36

„Ez az én fiam, akit kiválasztottam…” tovább >