Hírek – Egység

Elveszi a világ bűnét

2019. április 18., címkék: húsvéti körlevél, generális konvent elnöksége (gke)

„Ha nemcsak mondod, hogy érted, hanem hiszed is, amit olvasol, feleszmélsz: neked is tenni kell Krisztus példáját követve és tanításait megtartva" – a Generális Konvent elnökségének húsvéti körlevele a Magyar Református Egyház minden gyülekezetének és intézményének.

Egykép: ilyennek látjuk a református egyházat

2019. április 18., címkék: egykép

„Amikor ilyen változatos alkotásokat lát az ember, akkor kiderül, hogy az egyházunk nem is annyira egysíkú." Egykép címmel fotópályázatot hirdetett a Tiszántúli Református Egyházkerület, a beérkezett alkotásokból kiállítás nyílt a Debreceni Református Nagytemplom galériájában április 15-én, hétfőn délután. Az eseményt a már idézett szavakkal Fekete Károly, a Tiszántúli Református Egyházkerület püspöke nyitotta meg.

Közös látásmód kimunkálása

2019. április 15., címkék: felvidéki reformátusok (szrke), külügy, Generális Konvent, generális konvent

Kétnapos tanácskozást tartott április 8-án és 9-én Rimaszombatban a Református Külügyi Fórum, melynek célja a párbeszéd elmélyítése és a közös stratégia tervezése a külkapcsolatokat illetően a Kárpát-medencei magyar református egyházakon belül.

Ne ismételje magát a történelem!

2019. április 11., címkék: himnusz, fazekas lászló, felvidéki reformátusok

Pár hete még nemzeti imádságunkat énekelve, együtt ünnepelhették március 15-ét a felvidéki magyarok, a közelmúltban azonban a Szlovák Nemzeti Tanács törvénymódosítása rázta meg a közvéleményt. Ennek nyomán május 15-től más ország állami himnuszát csak akkor játszhatják vagy énekelhetik Szlovákiában, ha jelen van az illető ország hivatalos küldöttsége. A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Zsinati Tanácsa szinte azonnal nyilatkozatban reagált a törvénymódosításra, melyhez csatlakozott a Magyar Református Egyház vezetőinek testülete, a Generális Konvent elnöksége is. A kialakult helyzetről és himnuszunkról Fazekas László felvidéki püspökkel beszélgettünk.

GKE: semmisítsék meg a szlovákiai „himnusztörvényt"

2019. április 11., címkék: generális konvent elnöksége (gke), himnusz

A Generális Konvent Elnöksége – a Kárpát-medencei magyar református egyházi vezetők testülete – 2019. április 11-i budapesti ülésén megdöbbenését fejezte ki a szlovákiai „himnusztörvény" miatt. A Generális Konvent csatlakozik és támogatja a Szlovákiai Református Keresztyén Egyház zsinati tanácsának április 6-án kiadott nyilatkozatát, amely tiltakozik a hátrányos jogszabályváltozás miatt.

A Himnuszt énekelni elidegeníthetetlen jogunk

2019. április 06., címkék: felvidéki reformátusok (szrke)

A Szlovákiai Református Keresztyén Egyház Zsinati Tanácsa hivatalos nyilatkozatban reagált a Szlovák Nemzeti Tanács törvénymódosítására, amellyel más nemzetek himnuszának használatát korlátozza a Szlovák Köztársaság területén.

Partiumi támogatás az üldözött keresztényeknek

2019. április 06., címkék: keresztyénüldözés, azbej tristan

Nyolcmillió forintnak megfelelő támogatást gyűjtött híveitől a Királyhágómelléki Református Egyházkerület az üldözött keresztények megsegítésére. A 2018 utolsó négy hónapjában összegyűlt összeget képletesen pénteken adta át Csűry István püspök Azbej Tristannak, az üldözött keresztények megsegítéséért és a Hungary Helps program megvalósításáért felelős államtitkárának.

Második család a diaszpórában

2019. március 25., címkék: kcsp, diaszpóra

„Ez nem csupán egy ösztöndíj, hanem annak a jele, hogy a diaszpórában élő magyarok is számon vannak tartva, figyelmet fordítanak rájuk az anyaországbeliek, és ahogyan az lehetséges, segítik és támogatják őket” – mondja Kertész Adrienn, aki olyan szerető és befogadó közösségre talált az Amerikai Egyesült Államokban, hogy egymás után két évben is megpályázta a Kőrösi Csoma Sándor-programot.

Magyarként idegenben, egy közösségben

2019. március 22., címkék: diaszpóra

„A diaszpórában lévő gyülekezetek minden kisebb és nagyobb megmozdulásukkal az egyes emberek lelki és szellemi megmaradását és fejlődését szolgálják” – mondja Némethné Scherman Piroska, aki húsz évvel ezelőtt azért választotta a néderlandisztika szakot, mert szerette volna építeni Hollandia és Magyarország közötti kapcsolatokat. A Kőrösi Csoma Sándor-program egyházi ösztöndíjasaként korábbi elképzeléseit valósíthatja meg a Hágai Magyar Református Gyülekezetben és a Zwollei Gyülekezetben.

Megtalálni a hangot

2019. március 21., címkék: diaszpóra

Fontos számára az identitás, a folyamatos motiváció és a nyitás a modern technika felé: Ráksi Lajos, partiumi magyar református lelkész igyekszik mindenkit a maga „nyelvén" megszólítani, függetlenül attól mennyi idős, honnan származik vagy milyen kegyességi háttere van. A Kőrösi Csoma Sándor-program keretében jelenleg három badeni városban – Freiburgban, Karlsruheban és Mannheimben – végez gyülekezetszervezői munkát.

Jn 20,1–18

„Jézus nevén szólította...” tovább >