Cigánymisszió

Aranyhíd cigány vers- és prózamondó verseny

DSC_0956-2.jpg

A nagyközönség által kevésbé ismert, ám annál gazdagabb cigány irodalmat hivatott népszerűsíteni a Magyarországi Református Egyház Aranyhíd cigány vers- és prózamondó versenye, melyre először 2019 áprilisában került sor.

A kétfordulós versenyre a református fenntartású általános iskolák és tanodák pályázhatnak: a szakmai zsűri először online értékeli pályázatokat, melyek közül a legjobbak mutathatják be élőben előadásukat az MRE Zsinati Székházában.

A tanodák pályázhatnak egyéni, illetve csoportos munkával, melyekben az ajánlott irodalomlistából, vagy szabadon választott verseket, meséket adhatnak elő a többi résztvevő, illetve a zsűri előtt.

Az első három legjobb tanoda mellett díjazzuk a legjobb csapatmunkát, a leginnovatívabb előadást, illetve a legszebb kiejtés és hangsúlyozást.

Aranyhíd cigány vers- és prózamondó verseny hírek

Aranyhídon egymás felé

Első alkalommal szervezett cigány vers- és prózamondó versenyt a Magyarországi Református Egyház.

További tartalmak