Dicsérd, én lelkem, minden erődben

A húsvéti idő énekei az új énekeskönyvből

Az új református énekeskönyv készítői naponta közzéteszik a 2021-ben már kézbe is vehető gyűjtemény egy-egy énekét.

Május 04.: 177. Dicsérd, én lelkem, minden erődben

Új énekeskönyvünkben három helyen is találunk majd zsoltáréneket. A genfi zsoltárokat követő Zsoltárdicséretek fejezetet 16-17. századi parafrázisok alkotják, néhány 20. században keletkezett zsoltárének pedig a Bibliaköri énekek között kapott helyet. A 103. zsoltár mindhárom helyen szerepel, összesen ötféle formában.  
Az itt szereplő dallam Huszár Gál 1560-as énekeskönyvében jelent meg először. Bővebb ismertető. A zsoltárt három évvel ezelőtt már együtt énekeltük a Református Zenei Fesztivál énekrendjében, eredeti formáját pedig Kobzos Kiss Tamás előadásában hallgathatjuk meg

  • Meghallgatható: 1. 2.
177.zsoltár.png

Húsvéti énekeink

Tovább az egyházzenei aloldalunkra!