Drága dolog az Úr Istent dicsérni

A húsvéti idő énekei az új énekeskönyvből

Az új református énekeskönyv készítői naponta közzéteszik a 2021-ben már kézbe is vehető gyűjtemény egy-egy énekét.

Május 01.: 192. Drága dolog az Úr Istent dicsérni

A hagyomány Skaricza Máténak – a ráckevei születésű és külföldi tanulmányai után ott is szolgált prédikátornak – tulajdonítja a 147. zsoltár verses változatát, mely először 1590-ben, tehát nagyjából a Károli Bibliával egy időben  jelent meg. Skaricza verselése nagyon fegyelmezett, egy bibliai vers egyenlő egy énekverssel, csak a végén egészíti ki az egészet egy összegző strófával: Ez igéket a szent Dávid próféta / Száznegyvenheted énekébe írta, / Tanúságul és kinyilatkoztatta: /  Mert az Úrnak szerelme arra vonta. (Bódiss T.)

  • Meghallgatható: 1.
192.zsoltár.png

Húsvéti énekeink

Tovább az egyházzenei aloldalunkra!