Úr Jézus, hozzád kiáltok

Böjt és nagyhét időszakának énekei az új énekeskönyvből

Az új református énekeskönyv készítői naponta közzéteszik a 2021-ben már kézbe is vehető gyűjtemény egy-egy énekét.

Február 19.: 465. Úr Jézus, hozzád kiáltok

Az ének bensőséges hangú könyörgés Krisztushoz, az igaz hitért és annak jó gyümölcséért, vagyis az ő igéje és példája szerint való keresztyéni életért. (Csomasz Tóth K.) Megtaláljuk benne a négy nagy egyedül (Sola...) felismerését is, melyről bővebben itt lehet olvasni. Eddigi énekszövegünk sok régies fordulata (pl. ki kell múlnom, kísértet) miatt úgy döntöttünk, hogy teljes egészében az evangélikus énekeskönyv szövegét vesszük át, megtartva az ott hiányzó 4. verset is. A korál eredeti szövegkezdete, mely hangzó anyagok, feldolgozások felkutatásához is segítséget: Ich ruf zu dir, Herr Jesu Christ.

uj-enek-465-1.jpg
uj-enek-465-2.jpg

Böjti és nagyheti énekeink

Tovább az egyházzenei aloldalunkra!