Mennynek és földnek nemes teremtője

Böjt és nagyhét időszakának énekei az új énekeskönyvből

Az új református énekeskönyv készítői naponta közzéteszik a 2021-ben már kézbe is vehető gyűjtemény egy-egy énekét.

Március 1.: 467. Mennynek és földnek nemes teremtője

Bűneinknek bocsánatjáért való könyörgés: Domine non secundum peccata nostra - olvasható az ének fölött Huszár Gál első énekeskönyvében. Szövege böjt első napjának, hamvazószerda tractusának szövege alapján keletkezett.  A dallam "sapphicum carmen" néven a 16. század legismertebb szaffikuma, melyre számos szöveget énekeltek. Nekünk - Gárdonyi Zoltán egy kórusfeldolgozását leszámítva - eddig ismeretlen volt, mostantól azonban több szöveggel is énekelhetjük.

uj-enek-467.jpg

Böjti és nagyheti énekeink

Tovább az egyházzenei aloldalunkra!