Zengjetek, minden nemzetek

A húsvéti idő énekei az új énekeskönyvből

Az új református énekeskönyv készítői naponta közzéteszik a 2021-ben már kézbe is vehető gyűjtemény egy-egy énekét.

Május 03.: 175. Zengjetek, minden nemzetek

"Bárcsak az Úr Isten szent, tiszta és meg nem hamisított szava lakoznék vigaszt nyújtó zsoltárok által minden iskolában, templomban s minden családatya házánál az ő szeretett Fiának, a mi Megváltónknak óhajtott eljöveteléig" - írta Heinrich Schütz fohászként C. Becker lipcsei teológus általa megzenésített zsoltárkönyvének előszavában. A gyűjteményből énekeskönyvünkben három zsoltár (96., 119., 150.) szerepel magyar fordításban. A 96. Becker-zsoltár szövegét Máté János fordította és jelentette meg az Egyházzenei vezérfonal kórusgyűjteményében. Most gyülekezeti énekként is énekelhetjük.

  • Meghallgatható: 1.
175.zsoltár.png

Húsvéti énekeink

Tovább az egyházzenei aloldalunkra!