Ifjúsági Misszió

A Magyarországi Református Egyházban folyó ifjúsági munka képviselője, összefogója és összehangolója a Zsinati Ifjúsági Iroda. Az iroda ernyőszervezetként jelen van a Kárpát-medencei ifjúsági munka szinte minden történésében. Küldetésük úgy koordinálni az egyház ifjúsági munkáját, hogy a különböző szinten aktívan szolgálatot teljesítő egyháztagokkal és közösségekkel együtt határozzák és valósítsák meg a közös célokat, mind többeket bekapcsolva a munkába.

A Zsinati Ifjúsági Iroda honlapja

Hírek, aktualitások, projektek a Magyarországi Református Egyház ifjúsági missziójáról.

Az Ifjúsági Iroda kiemelt projektjei

Ifivezető Képzés

A Zsinati Ifjúsági Iroda álláspontja szerint egyházunk működésének fontos szereplői a gyülekezeti, illetve regionális szinten önkéntes szolgálatot végző ifjúsági munkatársak. Feladatuk, hogy segítsék a lelkipásztorok munkáját, segítsék követni az aktuális ifjúságra jellemző trendeket, s ezáltal egyházunk minél naprakészebbé válhasson az ifjúsági munka terén.

Ifivezető Képzés_vajta2019

Az Ifjúsági Iroda munkatársai hiszik, hogy a fiatalabb generáció megtartásának, és az utánpótlás gondozásnak egyik kulcsa a képzett, megfelelő tudással és tapasztalattal rendelkező, hitében növekvő és erősödő munkatársak jelenléte, szolgálata. Ezért a Zsinati Ifjúsági Iroda hosszútávú működési tervében hangsúlyosan szeretne foglalkozni az ifjúsági vezetők, ifjúsági munkások képzésével. Mindezt széles körben, országos és Kárpát-medencei szinten elérhető, minőségi tréningek, továbbképzések, szakmai napok és konferenciák segítségével. A törekvés célja, hogy 2030-ra minden gyülekezeti, illetve regionális ifjúsági csoportot vezető önkéntes rendelkezzen a kellő képzettséggel és tapasztalattal, amelyet egy komplex Ifjúsági Vezetőképző Program keretében sajátított el.

Ezért indította újra az iroda 2018-ban az Ifivezető Képzést, melynek 2020-ban indul el harmadik évfolyama.

Kárpát-medencei Ifjúsági Imaéjjel

Imaéjjel 2019

Elcsendesedés, összetartozás, imádság

Az összetartozást erősítve minden év októberében, a Reformáció hónapjában az Ifjúsági Iroda Imaéjjelt szervez. A kezdeményezésbe Kárpát-medence szerte gyülekezetek, ifjúsági csoportok, iskolák szoktak bekapcsolódni. A program célja, hogy a fiatalok megtapasztalják a közös imádságban rejlő erőt, valamint, hogy az imádság fontosságát és gazdagságát tisztábban lássák.

Csillagpont ifioldalra 2

Csillagpont Református Ifjúsági Találkozó

A kétévente megszervezett találkozó egyházunk legnagyobb Kárpát-medencei ifjúsági rendezvénye, ami alkalmanként több ezer 14-35 éves fiatalt vonz. Többet kínál az egyszerű fesztiváloknál: a Csillagpont egyben lelki alkalom is, ahol tényleg fel lehet töltekezni. Megszervezésével az iroda célja Krisztushoz vezetni a fiatalokat, hitüket elmélyíteni és megerősíteni bennük a gyülekezethez, Református Egyházhoz való tartozás erejét. A Találkozó azért felejthetetlen élmény, mert nyári ifjúsági eseményként nemcsak igényes kulturális és szórakozási lehetőségeket kínál, hanem egyben találkozási pont is, ahol résztvevőkként együtt gondolkodhatunk a világról, közös értékeinkről, Istenről.

Kárpát-medencei Ifjúsági Egyeztető Fórum - GeKIB

Gekib

Együttműködés, hálózat, közösség

A Kárpát-medencei református ifjúsági munkások szervezete, a GeKIB nem csak egy fórum, hanem egy közösség is, ahol egymás munkáját követve és segítve élik meg a tagok a hálózat erejét. Évente kétszer találkoznak, hogy szakmai tréningek, előadások során inspirációt gyűjtsenek. A találkozás emellett lehetőséget biztosít arra is, hogy egyeztessenek a Kárpát-medencében zajló református ifjúsági munkáról. Amennyiben szeretné szervezetét, egyetemi gyülekezetét megismertetni a GeKIB-bel és a csapat része lenni, keresse az Ifjúsági Irodát!