Ünnepség lesz a Székesfehérvári Talentum Református Általános Iskolában

2010. június 10., csütörtök

Névadó ünnepségre és ballagásra kerül sor június 12-én, szombaton tíz órai kezdettel a Székesfehérvári Református Egyházközség általános iskolájában.

A végzős diákok az iskolai osztályok körbejárása után a Széchenyi utcai Református Templomba mennek, hogy részt vegyenek az istentiszteleten, majd a névadó ünnepségen.
A felmenő rendszerben 2002-ben újraindult általános iskolában ebben az évben ballagnak először nyolcadikosok. Ezt a nem mindennapi eseményt használta ki az egyházközség presbitériuma, hogy egyúttal névadó ünnepséget is hirdessen. Az intézmény új neve: Talentum Református Általános Iskola.
A ünnepségre hivatalosak a Református Egyház elöljárói, valamint Székesfehérvár város vezetői is. Az ünnepi műsor keretén belül igét hirdet dr. Steinbach József, a Dunántúli Református Egyházkerület püspöke. Az alkalmon zászlóátadásra kerül sor, amely az új névvel és címerrel van ékesítve.

Lk 1,1–25

„De íme, most megnémulsz, és nem tudsz megszólalni egészen addig, amíg ezek végbe nem mennek,” tovább >