„Vagyok, mert a másik van” – a jelenlét missziója kritikus helyzetekben

2010. november 06., szombat

altMegtartotta éves ülését a Globális Egyházi Szolgálatok elnevezésű szervezet, melynek feladata, hogy a Krisztus Egyesült Egyháza és a Krisztus tanítványai Egyház közös külmissziós szolgálatát koordinálja.

November 5-6 között Indianapolis városában tartotta éves rendes ülését a Globális Egyházi Szolgálatok elnevezésű szervezet. A református családhoz tartozó két nagy észak-amerikai közösség, a Krisztus Egyesült Egyháza (UCC) és a Krisztus tanítványai Egyház (Disciples of Christ) 1996-ban hosszas előkészületet követően hozta létre közös irodáját, amelynek feladata, hogy a két egyház közös „külmissziós” szolgálatát koordinálja.

A két egyház közös vezetőtestülete a világszerte szolgálatot teljesítő 44 missziói munkatárs és számos hosszú és rövid távú önkéntes munkáját segíti, így döntött Szűcs Zoltán volt amerikai magyar püspök magyarországi kiküldetésének meghosszabbításáról is.         

A közös tanúságtétel Krisztusról a jelenlét, a szolidaritás misszióját jelenti amerikai testvéreink számára olyan kritikus helyzetekben, ahol emberek lelkileg, szellemileg és testileg szenvednek. Missziói küldetésük elköteleződés arra, hogy lelki és anyagi javaik megosztása által hozzájáruljanak az igazabb és békésebb világrend profetikus víziójának megvalósításához. A két egyház teljes költségvetésük harmadát osztja meg így 270 partneregyházzal és szervezettel 70 országban. A globális misszió alapvető módja az egyenlő partnerek közötti együttműködés, amelyben a segítségben részesülő éppoly fontos, mint az adakozó.  

„A közös felelősségvállalás például szolgálhat a magyar reformátusság számára is, miként lehet felelősen sáfárkodva a rendelkezésre álló lelki és anyagi javainkkal hiteles szolgálatot végeznünk a saját határainkon túl is. Ez egy határokon átívelő közösség számára különösen is fontos” – számolt be Ódor Balázs, aki a 46 fős vezetőtestület hat globális partnerének egyike 2013-ig Európa képviseletében. „Ez a tisztség azért is különösen fontos, mert hozzájárulhat a Krisztus Egyesült Egyházához fűződő történelmi kapcsolatok aktivizálásához. Ebben Peter Makari, a szervezet Közép-Európai és Közel-keleti referense partnernek mutatkozott. Társadalmi szolgálatunk megerősödését várom ettől a kapcsolattól, amely immár teljessé tette az amerikai együttműködésünket” – hangsúlyozta. Egyházunk vezetése az elmúlt hónapokban az Amerikai Presbiteriánus Egyházzal és az Amerikai Református Egyházzal is hasonló párbeszédet kezdeményezett a tartalmi együttműködés megerősítésére. „A Krisztus Egyesült Egyháza, amely az egyik Amerikában élő magyar közösséget is tagjai között tudja a Kálvin Zsinat formájában, mindig is érzékenyen válaszolt a minket ért sérelmekre. Elkötelezett ember jogi harcosként elsők között emelte fel a szavát a szlovák nyelvtörvény kapcsán és sokakkal együtt lelkén viseli a jelenleg Szerbiában kialakult helyzetet. Az önzetlenség, az egység és a tevékeny, valóban segítő misszió szerelmeseit ismertem meg az elmúlt két napban. Keresztyéneket, akik az igazságért mindenre készek. Biztos vagyok benne, hogy akár a cigánymisszió, akár a szeretetszolgálat tevékenységében olyan együttműködő partnerre találtunk, akiktől sokat tanulhatunk, és akik készek tőlünk tanulni.” – foglalta össze tapasztalatait Ódor Balázs.

A Globális Szolgálatok honlapján a rendkívül szerteágazó egyházi szolgálat bemutatása mellett számos segédanyag is megtalálható.

Figyelem!

A Reformatus.hu megújult

Ön a Magyarországi Református Egyház korábbi weboldalán jár, amelyet 2020. április eleje óta nem frissítünk. Az itt található információk már elavultak lehetnek. Kattintson és látogasson el megújul honlapunka.