Mennyei foglalkozások

2018. február 06., címkék: élménypedagógia, hitoktatás

„Az élménypedagógia a teljes embert célozza meg, a maga összetettségében és Istenhez fűződő bonyolult kapcsolatában" – vallja Demeter Irén. A református hitoktató 1993-tól 2016-ig fogta össze Kárpát-medencei szinten az interaktív Vakációs Bibliahetek szervezését. A tíz éve fazekaló marosvásárhelyi vallástanárt a játékos tanulás módszeréről, céljairól, hasznáról és a hitéleti szerepéről kérdeztük.

Tájékoztató a 2012/13. tanév hittanoktatási létszámjelentéséről

2012. augusztus 30., címkék: hitoktatás, hittan

Ebben a tanévben a honlapunkról letölthető adatlapok segítségével kell lejelenteni a hittancsoportok létszámát.

Történelmi keresztény egyházak megállapodása a hitoktatásról

2012. június 15., címkék: ökumenikus, hitoktatás, egyházak

A három egyház püspökeinek június 11-ei találkozóján megerősítették a 2006-ban létrejött, hittanoktatásról szóló megállapodást.