Rekordösszegű támogatás gyűlt össze a damaszkuszi keresztyén iskolának

2020. február 17., címkék: oktatási alap, damaszkusz, közel-keleti reformátusok

A magyar református oktatási intézmények diákjai és pedagógusai minden eddiginél több, közel 20,3 millió forintot gyűjtöttek össze a Kárpát-medencei Református Oktatási Alapba. Az év végi jótékonysági akción összegyűlt adományokból és a Generális Konvent támogatásából megújulhat szíriai testvéregyházunk damaszkuszi általános iskolája.

Van számodra hely!

2019. december 26., címkék: közel-keleti reformátusok, körlevél, református világközösség (rev), karácsony

„Mindazoknak, akik úgy érzik, nincs számukra hely a fogadóban, jó hírem van: veletek van az Immánuél" – üzente karácsony alkalmából Libanonból Najla Kassab, a Református Egyházak Világközösségének elnöke.

Iskolát kértek karácsonyra

2019. december 27., címkék: Szíria, közel-keleti reformátusok, szíria, karácsony, damaszkusz, oktatási alap

Felújításra szoruló tető alatt, leharcolt osztálytermekben, korszerűtlen fűtés mellett várják a karácsonyt örmény testvéregyházunk damaszkuszi iskolájának diákjai és tanárai. Pedig az oktatás kulcsfontosságú a különböző népcsoportok és vallások békés együttéléséhez a Közel-Keleten. Helyszíni riportunkból megismerhetik a Kárpát-medencei Református Oktatási Alap idei adománygyűjtésének kezdeményezettjét.

Karácsonyi örömüzenet Szíriából

2019. december 23., címkék: aleppó, közel-keleti reformátusok, körlevél

„Velünk az Isten. Ő nemcsak békét hoz a világba, hanem magát a Békét, személyesen" – üzeni a kilenc éve háborús állapotok között élő Aleppóból Haroutune Selimian, testvéregyházunk, a szíriai örmény református közösség elnöke.

Veszélyben a keresztyénség bölcsője

2019. december 03., címkék: közel-keleti reformátusok, keresztyénüldözés

Az apostolok hirdették nekik az evangéliumot, ezernégyszáz év alatt megtanultak együtt élni az iszlámmal, most mégis az eltűnés fenyegeti a közel-keleti és a kelet-afrikai Krisztus-hívőket. 200 millió üldözött keresztyén szenvedéseire szerette volna felhívni a világ figyelmét a magyar kormány az elmúlt héten Budapesten tartott nemzetközi konferenciával. A találkozó egyben azt is megmutatta, mit taníthat Európának szorongatott helyzetben lévő testvéreink példája.

A keresztényüldözésről tartanak konferenciát Budapesten

2019. november 27., címkék: keresztyénüldözés, közel-keleti reformátusok

„Európát csak az mentheti meg, ha visszatalál valódi értékeinek forrásához, keresztény identitásához" – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök kedden Budapesten. Második alkalommal szervez nemzetközi konferenciát az üldözött keresztények megsegítéséért és a Hungary Helps Program megvalósításáért felelős államtitkárság november 26. és 28. között.

Európai összefogás a szír reformátusokért

2019. november 25., címkék: közel-keleti reformátusok

Nemcsak anyagi támogatással, hanem a szolidaritás számos formájával segítik a szíriai reformátusokat európai partneregyházaik és -szervezeteik – ebben állapodtak meg dániai találkozójukon.

Ezúttal közel-keleti testvéreinkkel tehetünk jót

2019. november 15., címkék: oktatási alap, közel-keleti reformátusok

Tízéves a református oktatási intézmények határokon átívelő szolidaritási alapja. Egy évtized alatt pedagógusaink és diákjaink több mint 133 millió forintot gyűjtöttek össze, amiből sikerült életben tartani az ukrán állami támogatás nélkül működő kárpátaljai líceumokat, szerte a Kárpát-medencében bővíteni a nyelvhatáron megtartó erőt jelentő református intézményhálózatot, valamint tízezer diáknak kezébe adni a Bibliát. Mindezért úgy adnak hálát az oktatási intézmények, hogy ezúttal közel-keleti testvéreink, a Szíriai Örmény Református Egyház damaszkuszi általános iskoláját támogatják.

Svájci reformátusok gyűjtenek Szíriáért

2019. október 17., címkék: svájci protestáns segélyszervezet (heks), közel-keleti reformátusok, svájc

A HEKS, a svájci református egyházak segélyszervezete adománygyűjtő kampányt indított a török invázió okozta háborús menekültkrízis kezelésére. A svájci reformátusok felhívással fordultak a közvéleményhez, jogellenesnek nyilvánítva a török behatolást Szíriában.

A református egyházak is elítélik a török inváziót

2019. október 17., címkék: református világközösség (rev), közel-keleti reformátusok

„Nincsenek fegyvereik és politikai ambícióik azon túl, hogy békében élhessenek egy egyéges Szíriában, mint egyenrangú állampolgárok" – a Református Egyházak Világközösségének (REV) szíriai származású libanoni elnöknője is szolidaritásáról biztosította az Északkelet-Szíriában szenvedő embereket és imádságra hívja a 110 milliós református közösséget.

Lk 8,26–39

„Térj haza, és beszéld el, mit tett veled az Isten.” tovább >