Több mint százötven éve gyógyítunk betegeket budapesti kórházunkban. Bár ennek formája időről időre változott, motivációnk állandó: Krisztus szeretetének megjelenítése a betegek és hozzátartozóik felé, valamint a gyógyító közösségen belül.

„Jutalmam, hogy tehetem”

Az 1866-ban alapított Bethesda közel egy évszázadig volt a református szeretetszolgálat zászlóshajója, a kórház 1951-es államosításáig diakonisszák ápolták a betegeket. „Jutalmam, hogy tehetem” volt a testvérközösségben élő, a szeretetszolgálatot hivatásszerűen végző református nők jelmondata. Az időközben gyermekkórházzá alakított intézményt 1992-ben kapta vissza egyházunk, a gyógyítás magas szakmai színvonalával és családbarát légkörével igyekszünk folytatni elődeink munkáját.

Profilunk

Részt veszünk a főváros gyermekügyeleti rendszerében, de fogadunk betegeket Pest megyéből és az ország más területeiről is. Országos hatáskörű, kiemelt profilunk az égéssérült gyermekek ellátása, ugyancsak országosan fogadunk epilepsziás gyerekeket műtét előtti kivizsgálásra.

Hírek a Bethesdából

bethesda kereszt

Sikerült, megvan az új Bethesda-járgány!

Nemcsak új kisbusza van a református Bethesda Gyermekkórháznak, hanem évekig a benzinpénzre sem lesz gondjuk a lelkes adakozóknak köszönhetően. Az előző járművükön, Döncin több millió forintos javításra lett volna szükség ahhoz, hogy használni tudják, így őt – négyszászezer kilométer után – kényszernyugdíjazták. Ezután jött a több száz önzetlen adományozó.

MTI - Bethesda 2021-07-16-1.jpg

Elhagyhatta Bethesdát az első állami támogatásból kezelt SMA-s gyerek

A két és fél éves Anna volt az első, aki az állam támogatásával kapta meg a Zolgensma-kezelést, az SMA-betegség gyógyítására, és a pénteki nap során elhagyhatta a Bethesda Gyermekkórházat. Az intézmény főigazgatója, Velkey György, és az emberi erőforrások minisztere, Kásler Miklós méltatta „a magyar gyermekgyógyászat egyik fellegvárát” és dolgozóit.

További tartalmak

Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díj

A díjat a Bethesdát a rendszerváltás után újraindító főigazgató, Dizseri Tamás (1949-2003) emlékére hozta létre egyházunk Zsinata, a Dunamelléki Református Egyházkerület, a Hold utcai Református Egyházközség Protestáns Fóruma és a Bethesda Kórház Alapítvány. A kitüntetést 2005 óta Dizseri Tamás halálának évfordulójához kapcsolódva adják át.

Díjazottak

• 2005: Fülöp G. Dénes marosvásárhelyi lelkipásztor,
  • 2006: Neuwirth Magdolna neurológus főorvos,
  • 2007: Győri Katalin, a debreceni Erdélyi Otthon szervezője és vezetője,