Több mint százötven éve gyógyítunk betegeket budapesti kórházunkban. Bár ennek formája időről időre változott, motivációnk állandó: Krisztus szeretetének megjelenítése a betegek és hozzátartozóik felé, valamint a gyógyító közösségen belül.

„Jutalmam, hogy tehetem”

Az 1866-ban alapított Bethesda közel egy évszázadig volt a református szeretetszolgálat zászlóshajója, a kórház 1951-es államosításáig diakonisszák ápolták a betegeket. „Jutalmam, hogy tehetem” volt a testvérközösségben élő, a szeretetszolgálatot hivatásszerűen végző református nők jelmondata. Az időközben gyermekkórházzá alakított intézményt 1992-ben kapta vissza egyházunk, a gyógyítás magas szakmai színvonalával és családbarát légkörével igyekszünk folytatni elődeink munkáját.

Profilunk

Részt veszünk a főváros gyermekügyeleti rendszerében, de fogadunk betegeket Pest megyéből és az ország más területeiről is. Országos hatáskörű, kiemelt profilunk az égéssérült gyermekek ellátása, ugyancsak országosan fogadunk epilepsziás gyerekeket műtét előtti kivizsgálásra.

Hírek a Bethesdából

bethesda.jpg

Szívek helyett szidalmazás?

Tavasszal még egy ország tapsolt esténként az orvosoknak és az ápolóknak, ma pedig nem ritka, hogy kiabálnak velük – még a Bethesda Gyermekkórházban is –, amikor a szigorú járványügyi szabályok betartására kérik a szülőket.

Velkey György

Isten különös segítségnyújtása

A vírus még itt van közöttünk, ezért a református Bethesda Gyermekkórházban óvatosak. Ráadásul a veszélyhelyzet alatt dönteniük kellett, hogy segítenek-e szlovák SMA-s kisbetegeken. Velkey György főigazgatót kérdeztük.

Receptre írva

A Bethesda Gyermekkórház recepteken, ételeken keresztül mutatja be az elmúlt időszak hőseit, az egészségügyben dolgozókat.

További tartalmak

Dizseri Tamás Szeretetszolgálati Díj

A díjat a Bethesdát a rendszerváltás után újraindító főigazgató, Dizseri Tamás (1949-2003) emlékére hozta létre egyházunk Zsinata, a Dunamelléki Református Egyházkerület, a Hold utcai Református Egyházközség Protestáns Fóruma és a Bethesda Kórház Alapítvány. A kitüntetést 2005 óta Dizseri Tamás halálának évfordulójához kapcsolódva adják át.

Díjazottak

• 2005: Fülöp G. Dénes marosvásárhelyi lelkipásztor,
  • 2006: Neuwirth Magdolna neurológus főorvos,
  • 2007: Győri Katalin, a debreceni Erdélyi Otthon szervezője és vezetője,