Még jobb adni

Még jobb adni

Az adományozás kultúrájának fejlesztése a Református Egyháznál

Projekt címe: Még jobb adni
Projekt kódja: EFOP-1.3.7-17-2017-00159
Projekt kezdete és vége: 2018.01.01. – 2021.03.31.
Támogatás összege: 49 962 915
Kedvezményezett neve: Magyarországi Református Egyház / Magyar Református Szeretetszolgálat Alapítvány
Támogatási intenzitás: 100%
Pályázati Iroda feladatai: pályázatírás, projekt menedzsment, szakami irányítás
Megvalósulási helyszín: Budapest, Dencsháza, Jánd, Szatmárcseke, Kisszekeres

A projekt keretében a Magyar Református Szeretetszolgálat a Magyarországi Református Egyházzal együttműködve egy országos szemléletformáló kampányt indított Még jobb adni címmel. A cél egyrészt, hogy minél többen érezzék az adományozás fontosságát, másrészt, hogy segítsük a támogatottakat abban, hogy a szegénységet, mint állapotot ne örökítsék tovább, hanem az önálló életvezetést megtanulva, megerősödve ki tudjanak lépni belőle. A televízióban és a közösségi médiában megjelenő rövidfilmekkel felhívtuk az emberek figyelmét a minőségi adományozás fontosságára.

Olyan adományozási rendszer épült ki, ahol a támogató szervezet tudja, hogy a támogatottnak pontosan mire van szüksége. Létrejött egy online rendszer is, amelyben követni lehet a beérkező felajánlásokat és a felmerülő igényeket: https://jobbadni.hu/meg-jobb-adni/

Széchenyi 2020 logó