Biztos Kezdet Gyermekházak

Biztos Kezdet Gyerekház - Mezőcsokonya

Projekt címe: Csillagvár Biztos Kezdet Gyerekház Mezőcsokonyán
Projekt kódja: EFOP-1.4.3-16-2017-00036
Projekt kezdete és vége: 2018.02.19 - 2022.02.18.
Támogatás összege: 40 000 000 Ft
Kedvezményezett neve: Magyarországi Református Egyház – MRE Diakóniai Iroda
Támogatási intenzitás: 100%
Pályázati Iroda feladatai: pályázatírás, projektmenedzsment, pénzügyi vezetés
Megvalósulási helyszín: Mezőcsokonya

A hazai Biztos Kezdet Gyerekház egy olyan programcsomag, mely számos szolgáltatást tartalmaz, mind univerzális, mind pedig célzott formában a hátrányos helyzetű térségek vagy csoportok számára. Ennek keretében korai gyermekellátást szorgalmaz, ami korai fejlesztéssel, oktatással és más, egészségügyi és családtámogató szolgáltatásokkal kapcsolódik össze.

A Magyarországi Református Egyház 2018-ban indította el Biztos Kezdet házait az ország 4 hátrányos helyzetű településén, többek között a Somogy megyei Mezőcsokonyán is - Európai Uniós támogatásból. A településen, szoros együttműködésben a védőnői illetve az SZGYF által biztosított mentorhálózattal a korai gyermekellátással összesen több, mint 10 családot érünk el rendszeresen a településen. A Gyerekházat elsősorban hátrányos helyzetű családok látogatják, a közös főzésre, közösségi programokra, fejlesztő foglalkozásokra nagy az igény. A település lelkésze aktívan segíti munkánkat, folyamatosan kapcsolatban van a hozzánk járó kisgyermekes családokkal. A program megvalósítása intézményi előírások miatt 2020. január 1-től átkerült az MRE Diakóniai Iroda fenntartásába.

infoblokk_kedv_final_RGB_ESZA.jpg
Széchenyi 2020 logó