Tájékoztató a hit- és erkölcstan létszámjelentésről

2015. május 19., kedd

Tájékoztató az állami iskolák 1-2-3. és 5-6-7. (valamint a hatévfolyamos gimnáziumok 7-8. évfolyamán) kötelezően választható hit- és erkölcstan 2015/16. tanévi becsült létszámának jelentéséhez.

A ZST-275/2013.11.13. határozattal módosított, a hittanoktatási támogatás igénylésének, folyósításának és elszámolásának rendjéről szóló [ZST-137/2011.12.07.] szabályrendelet 13. § (2) bekezdése alapján a Zsinati Oktatási Iroda közzéteszi az „Adatlap a kötelezően választható református hit- és erkölcstan szervezéséhez 2015/16., egyben a taneszközök tanulói példányainak rendeléséhez” elnevezésű nyomtatványt.

A nyomtatvány a jobb oldali Kapcsolódó letöltések dobozból PDF és Word formátumban is letölthető. Az adatlapot a 2015. október 1-jei becsült állapot szerint kell kitölteni.

A hittanoktatást szervező egyházközségek által beküldött adatlapok alapján
– nyújtja be a következő tanévre a Magyarországi Református Egyház a hit- és erkölcstan átlagbér alapú támogatás, valamint tankönyvtámogatása iránti pótigényét;
– rendeli meg a Magyarországi Református Egyház a Kálvin Kiadótól az egyházközségekhez augusztus 25-ig kiszállítandó tankönyveket és feladatgyűjteményeket a tanulók számára.

Kizárólag a postai úton, eredeti példányban 2015. június 10-ig postára adott adatlapok befogadására van lehetőség, mivel a közel ezer adatlap feldolgozására mindössze két hét áll rendelkezésünkre. Beküldési cím: Zsinati Oktatás Iroda (1146 Budapest, Abonyi u. 21.). Tisztelettel kérjük, hogy a szoros feldolgozási határidőre való tekintettel lehetőleg elsőbbségi küldeményként szíveskedjenek postára adni az adatlapot!

A Zsinati Oktatási Iroda munkatársai szívesen válaszolnak az adatlapok kitöltésével kapcsolatos kérdéseikre. A kitöltés során felvetődő kérdéseket az oktatasi.iroda@reformatus.hu email címen vagy a 06-1/460-0710 telefonszámon tehetik fel.

Budapest, 2015. május 20.

Zsinati Oktatási Iroda