Tíz évvel azután, hogy a Szent Miklósról elnevezett kicsiny görög ortodox templomot elpusztította a World Trade Center tornyaiból hulló kőtörmelék, az egyház vezetői megegyeztek, hogy a templomot a Ground Zerón építik újjá.
Világszerte megemlékeznek az Amerikai Egyesült Államok elleni, szeptember 11-i terror cselekmények tizedik évfordulójáról. Bölcskei Gusztáv püspök, az MRE Zsinatának lelkészi elnöke, a Magyar Református Egyház nevében küldött levelet e szomorú alkalomból az Amerikai Egyesült Államok magyarországi nagykövet asszonyának, Eleni Tsakopoulos Kounalakisnak.