Média

SAJTÓKAPCSOLAT

Somorjai Balázs | kommunikációs igazgató

e-mail: kommunikacio[kukac]reformatus[pont]hu

Ajánló

Hetilap

Rádió

Egy ritka és agresszív agydaganattal küzd Pásztory Ádám teológus, a Református Egyház korábbi kommunikációs vezetője. A betegségére szeptemberben derült fény. Megműtötték és a tumort eltávolították. Műsorunkban Almási Ferenc, a Miskolc-Tetemvári Református Egyházközség lelkipásztorának igei gondolatait hallhatják.

Nézze vissza műsorainkat!

Hírek

Ragaszkodom, tehát vagyok?

Valószínűleg mindannyian gyűjtöttünk már tárgyakat kedvtelésből. Kollekcióinkat később vagy felszámoltuk nagytakarítás, költözés alkalmával, vagy sikerült rendezett állapotban megóvnunk. Mi birtokoljuk a tárgyainkat, vagy megfordult a helyzet, és azok birtokolnak minket? Szakemberrel néztünk utána a gyűjtőszenvedélynek és annak, hogy hogyan lehet ellenállni az állandósult „Szerezd meg, birtokold!” belső felszólításnak.

„Nem minden állapotban vagyunk kapcsolatképesek”

Magyarországon a legutóbbi hazai szinglitérkép alapján 247 ezerről csaknem 300 ezerre nőtt a 20–49 éves egyedülállók száma 2011 és 2022 között. Többségük a húszas, harmincas éveiben jár. Hogyan tekintünk a szinglilétre? Mennyire fontos kiindulópont az önismeret? Ezekről is kérdeztük Mihalec Gábor pár- és családterapeutát.

Steinbach József: A fiatalok felé különösen fontos a hiteles élet

A népszámlálási adatok arra tanítanak bennünket, hogy az evangélium üzenetét ma is le kell fordítanunk – hívta fel a figyelmet Steinbach József püspök az InfoRádió Aréna című műsorában. A Magyarországi Református Egyház Zsinatának lelkészi elnöke kiemelte, hogy nem direktívákat kell megfogalmazni, hanem értő füllel meghallgatni egymást. A műsorban szó volt a hiteles egyházról, a missziói szolgálatokról és a keresztyén közösségekről is.

Hogyan játszunk? – a játék helye az életünkben

Akarsz-e játszani? – kérdezi Kosztolányi Dezső azonos című versében, amihez hozzátehetnénk: És tudsz? A játékról általában keveset beszélünk, és ha mégis, azt gondoljuk, csak a gyerekek játszhatnak. Vagy rögtön a videójátékokra gondolunk. De mégis mire jó a játék? Mit lehet játékosítani, és mit nem? Milyen előnyei és veszélyei vannak a videójátékoknak? Ezekre és ezekhez hasonló kérdésekre keressük a választ Hartyándi Mátyással, aki vezetésfejlesztési tanácsadó a Grow Csoportnál, (szerep)játék kutató és a Budapesti Corvinus Egyetemen végzi a doktori képzést.

Református intézmények is megnyitják kapuikat a kutatók éjszakáján

Szeptember utolsó hétvégéjén tartják szokás szerint a kutatók éjszakáját. A szervezők és részt vevő intézmények célja, hogy a kutatók és fejlesztők munkája vonzóvá váljon a fiataloknak. Szórakoztató, inspiráló előadásokon, kísérleteken, laborbejárásokon és további játékos programokon keresztül minden korosztály megismerkedhet a tudományos kutatás számos új eredményével.

Formába öntött kötődések

Időnként új, többnyire gyorsan múló gyűjtési divatok tűnnek fel, ám vannak olyan tárgyak, amelyek generációkon át hatással vannak. Mitől olyan fontos a kiskönyv, hanglemez, kagyló, nyakkendő vagy plüssmackó, hogy többet gyűjtsünk belőle és kollekcióvá bővüljön? Magyar írók gyűjtési szenvedélyét járjuk körbe, hogy tárgyaik révén betekinthessünk világuk rejtett, kíváncsiságról, játékosságról és szenvedélyről árulkodó zugába.

További tartalmak