„Minden időben”

Műsorajánló

Sárospatak egyetem lett

A lelkipásztorok számtalan feladattal találkoznak szolgálatuk során. Miközben a velük szemben támasztott elvárások is jelentősen megváltoztak az utóbbi évtizedekben. A gyülekezetek vezetőinek legfőbb feladata az evangélium hirdetése. De ma már ők írják a pályázatokat, menedzselik a felújításokat, lelki gondoznak, tanítják a hittanra járó gyerekeket és látogatják az időseket. Kis Klárával, a Debreceni Református Hittudományi Egyetem Gyakorlati Teológiai Tanszékének egyetemi docensével a lelkészi szerepek átalakulásáról és a hivatás lényegéről beszélgetünk. Műsorunkban Sallayné Sziki Judit, a Bodajki Református Gyülekezet lelkipásztorának igei gondolatait hallhatják a református bibliaolvasó kalauz alapján.

A református egyház félórája szerdánként délután fél kettőkor hallható a Kossuth Rádióban. Néhány hetente református istentiszteleteket is közvetítünk a közmédia hallgatóinak.

Elérhetőségek:

Szerkesztő-műsorvezető: Somorjai-Bencze Zsófia és Kojsza Péter

A műsor e-mail címe: radio@reformatus.hu