Több mint 110 ezer végzős diák áll most döntés előtt. Érettségi, felvételi, továbbtanulás, életpálya – szavak, amik egyszerre ígérnek szabadságot és okoznak bénító szorongást. De hogyan várhatjuk el egy kamasztól, hogy felelős döntést hozzon arról, mit akar csinálni évtizedeken át? És mit tehet egy szülő, tanár, ifivezető, amikor a fiatal választása látszólag teljesen irreális?
A keresztyén hit nem akadály, hanem erőforrás a profitorientált üzleti világban – vallja Szücs Attila református vállalkozó. Több mint három évtizedes tapasztalata alapján úgy látja, hogy a hitelesség, a törvények betartása és az alázat kéz a kézben járhatnak a piaci sikerrel. Az általa vezetett Magyar Református Jövőért Alapítvány célja, hogy a „szakralitásra nyitott” üzletembereket hitmélyítő alkalmakon szólítsák meg. Meggyőződése szerint a református örökség jövőjét is azok a hiteles, sikeres vállalkozók építhetik, akik nemcsak a profitban, hanem az isteni rendben is hisznek.
Nagyhéten – a feltámadás ünnepére készülve – sokan keresik az elmélyülés, az önvizsgálat lehetőségét. Ennek eszköze lehet az ima vagy a bűnbánati istentiszteleten való részvétel. Martineczné Kiss Márta református népi iparművész szerint alkotáskor is közelebb kerülhetünk Istenhez és önmagunkhoz. Ahogy fogalmazott: miközben a kezünk dolgozik, elcsendesedik a világ körülöttünk. A keramikus rendszeresen tart kézműves foglalkozásokat a Fasori Református Egyházközségben és a Julianna Református Általános Iskolában. A közösségben való alkotás szerinte különös erővel bír.